PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz uporządkuje parki

  • JL    12 kwietnia 2016 - 09:46
Bydgoszcz uporządkuje parki

Bydgoszcz uporządkuje dwa miejskie parki. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz opracuje koncepcję oraz projekt rewaloryzacji parków na wzgórzu Dąbrowskiego oraz wzgórzu Wolności. Pozwoli to starać się o fundusze europejskie na rewaloryzację zieleni.
Koncepcje rewaloryzacji parków będą podstawą do przygotowania wielobranżowego projektu budowlanego oraz wykonawczego. Kompletną dokumentacją miasto będzie dysponować jesienią tego roku. Umożliwi ona złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014-2020.

– Staramy się możliwie najlepiej przygotować do rewitalizacji tych terenów – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Liczę, że opracowane projekty pozwolą nam osiągnąć taki efekt jak w parku Kochanowskiego, który stał się jedną z wizytówek miasta.

W parku na wzgórzu Dąbrowskiego zaakcentowane mają być historyczne punkty m.in. wieża ciśnień, dawny cmentarz żydowski i plac po instalacji zagłuszającej. Wstępnie planuje się dosadzenie roślin lepiej izolującej park przed hałasem. Wyeksponowana zostanie fontanna przy dwóch niewielkich stawach, które wkrótce przejdą remont.

Podobne rozwiązania mają być stosowane w parku na wzgórzu Wolności. W tym zakątku przewidziana ma być także rezerwa terenu pod wiele dodatkowych elementów rekreacyjnych, które mogłyby powstawać w kolejnych etapach np. ścieżka zdrowia, platformy widokowe itp. Pozwoli to zoptymalizować wniosek o dofinansowanie.

W obu parkach wyremontowane zostaną elementy małej architektury. Na rewaloryzowanych terenach pojawią się nowe ławki, stojaki na rowery, kosze, karmiki, place zabaw oraz inne elementy sprzyjające rekreacji. Zaprojektowane zostanie lepsze oświetlenie i uporządkowana ma być komunikacja na parkowych ścieżkach, które mają zyskiwać przede wszystkim nawierzchnie mineralne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Sprzedawczyni, 2016-04-12 12:47:12

    Super coś dla rodzin zamiast do marketów Super zamiast do marketów wreszcie będą mogli iść z rodzinami do parku najbardziej ucieszą się dzieci .brawo;)