Bydgoszcz uporządkuje parki

Bydgoszcz opracuje koncepcję oraz projekt rewaloryzacji parków na wzgórzu Dąbrowskiego oraz wzgórzu Wolności. Pozwoli to starać się o fundusze europejskie na rewaloryzację zieleni.
Bydgoszcz uporządkuje parki
Bydgoszcz uporządkuje dwa miejskie parki. Fot. Bydgoszcz.pl

Koncepcje rewaloryzacji parków będą podstawą do przygotowania wielobranżowego projektu budowlanego oraz wykonawczego. Kompletną dokumentacją miasto będzie dysponować jesienią tego roku. Umożliwi ona złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014-2020.

– Staramy się możliwie najlepiej przygotować do rewitalizacji tych terenów – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Liczę, że opracowane projekty pozwolą nam osiągnąć taki efekt jak w parku Kochanowskiego, który stał się jedną z wizytówek miasta.

W parku na wzgórzu Dąbrowskiego zaakcentowane mają być historyczne punkty m.in. wieża ciśnień, dawny cmentarz żydowski i plac po instalacji zagłuszającej. Wstępnie planuje się dosadzenie roślin lepiej izolującej park przed hałasem. Wyeksponowana zostanie fontanna przy dwóch niewielkich stawach, które wkrótce przejdą remont.

Podobne rozwiązania mają być stosowane w parku na wzgórzu Wolności. W tym zakątku przewidziana ma być także rezerwa terenu pod wiele dodatkowych elementów rekreacyjnych, które mogłyby powstawać w kolejnych etapach np. ścieżka zdrowia, platformy widokowe itp. Pozwoli to zoptymalizować wniosek o dofinansowanie.

W obu parkach wyremontowane zostaną elementy małej architektury. Na rewaloryzowanych terenach pojawią się nowe ławki, stojaki na rowery, kosze, karmiki, place zabaw oraz inne elementy sprzyjające rekreacji. Zaprojektowane zostanie lepsze oświetlenie i uporządkowana ma być komunikacja na parkowych ścieżkach, które mają zyskiwać przede wszystkim nawierzchnie mineralne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Super coś dla rodzin zamiast do marketów Super zamiast do marketów wreszcie będą mogli iść z rodzinami do parku najbardziej ucieszą się dzieci .brawo;)

Sprzedawczyni, 2016-04-12 12:47:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE