PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz walczy z chuliganami

  • wer/Bydgoszcz.pl    12 lipca 2011 - 13:03
Bydgoszcz walczy z chuliganami

Bydgoszcz mówi stop chuligaństwu w autobusach i tramwajach. Powstanie mapa zagrożeń, będzie więcej patroli w cywilu, a kierowcy przy każdym naruszeniu porządku będą zobowiązani zatrzymać pojazd.
Te ustalenia to efekt poniedziałkowego spotkania w ratuszu z udziałem zastępcy prezydenta Stefana Markowskiego, przedstawicieli policji i straży miejskiej, ZDMiKP oraz bydgoskich przewoźników.

Mimo, iż w większości taboru jest monitoring, w części pojazdów systemy GPS, a kierowcy mają możliwość kontaktu z dyspozytorem lub zgłoszenia zajścia na policję, podjęte zostaną wspólne, szerokie działania. Powstanie mapa zagrożeń na mapie komunikacyjnej Bydgoszczy - będzie na bieżąco aktualizowana, tak by policja i straż miejska mogła elastycznie - i co najważniejsze - możliwie szybko reagować.

Czytaj też: Stołeczny tabor pod specjalnym nadzorem

Służby porządkowe będą patrolować autobusy i tramwaje w cywilu, nie tylko nocą, ale także w ciągu dnia. Ponieważ kluczowy dla pracy policji i straży miejskiej jest czas dojazdu patrolu, kierowcy autobusów i tramwajów będą zobowiązani do natychmiastowego zatrzymania pojazdu na najbliższym przystanku z użyciem sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Pozwoli to m.in. zwiększyć liczbę potencjalnych świadków oraz ułatwi natychmiastową lokalizację chuliganów.

Czytaj też: Akcja przeciw wandalizmowi w Warszawie Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2011-07-16 08:05:51

    Moim zdaniem trzeba Tępić gałganerię I w kibitkach zsyłać, Hurtem, na Syberię.