PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zbroi węzeł przesiadkowy w kamery

  • JS    22 listopada 2017 - 22:49
Bydgoszcz zbroi węzeł przesiadkowy w kamery
Nowoczesny węzeł integrujący komunikację kolejową i autobusową został udostępniony pasażerom wiosną ubiegłego roku. (fot. bydgoszcz.pl)

Trwa wyposażanie węzła przesiadkowego na Leśnym w Bydgoszczy w dodatkowy monitoring. Instalowanych jest w jego obrębie 15 kamer. Wcześniej zlokalizowano punkt Straży Miejskiej.
Na przystanku kolejowym funkcjonuje już  system monitoringu wykorzystujący 15 kamer. Teraz montowanych jest 15 kolejnych kamer stałopozycyjnych. Będą one zlokalizowane w tunelu oraz przy wejściach do podziemi i wind. Monitoring pomaga znacznie ograniczać liczbę dewastacji. Koszt tej inwestycji to 70 tysięcy złotych. Zamówienie będzie objęte 2-letnią gwarancją.

Rejestracja nagrań oraz obsługa systemu monitoringu będą odbywały  się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji, w której znajdują się  serwerownia oraz studio miejskiego systemu monitoringu.

Nowoczesny  węzeł integrujący komunikację kolejową i autobusową został udostępniony pasażerom wiosną ubiegłego roku.  W ramach inwestycji przebudowano perony, pętlę autobusową, a pod torami powstało przejście podziemne na perony i do Lasu Gdańskiego. Poza tym skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej przebudowano na rondo. Inwestycja wraz pracami na stacjach Bydgoszcz Błonie i Bydgoszcz Bielawy pochłonęła 36 mln zł. Z końcem grudnia w budynku stacji Bydgoszcz Leśna uruchomiony został punkt Straży Miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.