PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszczanie przesiadają się na rower

  • JS    5 kwietnia 2017 - 21:11
Bydgoszczanie przesiadają się na rower
Tylko w ciągu trzydziestu dni trwania sezonu BRA w 2017 roku, grono miłośników roweru aglomeracyjnego powiększyło się o ponad tysiąc nowych użytkowników. (fot. bydgoszcz.pl)

Rozpoczął się trzeci sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Z liczby wypożyczeń wynika, że ten środek transportu staje się coraz popularniejszy w mieście.
Bydgoszczanie pobili kolejne dwa rekordy, a to dopiero początek sezonu. Tylko w ciągu trzydziestu dni trwania sezonu BRA w 2017 roku, grono miłośników roweru aglomeracyjnego powiększyło się o ponad tysiąc nowych użytkowników.  Dzięki temu dzisiaj w systemie jest zarejestrowanych prawie 37 tysięcy użytkowników. Równie imponująco wyglądała liczba wypożyczeń. W marcu 2016 mieszkańcy naszego miasta wykorzystali rower miejski 28 tysięcy razy. W marcu 2017 roku, było to już 35 tysięcy wypożyczeń.

W tym roku dobiega do końca umowa z obecnym operatorem na prowadzenie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. ZDMiKP pracujemy nad przetargiem, który planujemy ogłosić jeszcze w pierwszej połowie roku i wyłonić operatora na kolejne trzy lata. Tym samym od 2018 roku w systemie przybędzie kolejnych szesnaście, nowych stacji wraz z rowerami. Rozbudowa systemu jest możliwa między innymi dzięki stabilnym finansom miasta. W ubiegłym miesiącu zapadła decyzja o przeznaczeniu puli dodatkowych 1,5 mln zł na rozbudowę roweru aglomeracyjnego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.