PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom rozdzielił mieszkania dla młodych

  • JL    1 marca 2016 - 08:31
Bytom rozdzielił mieszkania dla młodych
22 wyremontowane lokale pod klucz przekazał Bytom w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Fot. Bytom.pl

87 wniosków złożono w ramach programu Mieszkania dla Młodych w Bytomiu.
Na chętnych czekały 22 wyremontowane lokale pod klucz przy ul. Oświęcimskiej 29 i 31A.

Teraz wnioskodawcy muszą określić, którym lokalem zainteresowani są w pierwszej kolejności. Klucze do mieszkań otrzymają jeszcze w marcu.

Komisja przyznająca mieszkania premiowała m.in. wiek wnioskodawców (do 45 roku życia), wyższe wykształcenie oraz ich sytuację rodzinną. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Bytomia. Wnioski o mieszkania złożyli też mieszkańcy: Gliwic, Pyskowic, Sosnowca, Zabrza, Radzionkowa, Katowic, Siemianowic Śląskich, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Pyrzowic.

Największym powodzeniem cieszyły się lokale dwupokojowe, do 60 mkw. (15 mieszkań przy ul. Oświęcimskiej 29). Na jeden taki lokal chętnych było od 12 do 40 osób.

Na lokale trzypokojowe (5 mieszkań przy ul. Oświęcimskiej 29) złożono od 12 do 34 wniosków. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się duże mieszkania.

Zgodnie z regulaminem o mieszkania mogły starać się osoby, które m.in. nie są właścicielami mieszkania albo domu i mają określony dochód. W gospodarstwie dwuosobowym musiał się on mieścić się w granicach od ok.1,7 do ok. 3,5 tys. na jedną osobę; w trzyosobowym – od 1,5 tys. zł do 3,4 tys. zł, z kolei w gospodarstwach cztero– i więcej osobowych dochód nie mógł być mniejszy niż 1,2 tys. zł i większy niż 2,6 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.