PARTNER PORTALU
  • BGK

CAM Media przejęła wypożyczalnie rowerów

  • Przegląd Prasy/Puls Biznesu    21 maja 2013 - 08:41
CAM Media przejęła wypożyczalnie rowerów

Agencja reklamowa CAM Media przejęła kontrolę nad firmą Nextbike, która wypożycza rowery.
w połowie kwietnia CAM Media przejęła spółkę Nextbike, operatora systemów rowerów miejskich w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu i - zwłaszcza - w Warszawie, gdzie jeździ ok. 2 tys. rowerów Veturilo.

Jak informuje "Puls Biznesu" agencja za nieznaną sumę (nieoficjalnie - zbliżoną do 1 mln zł) przejęła od niemieckiego właściciela 75 proc. akcji spółki, której ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 mln zł.

Paweł Orłowski, wiceprezes CAM Mediów tłumaczy "PB", że agencja od dawna deklarowała, że będzie rozwijać się w niszach reklamowych. A - jak mówi - rowery miejskie to świetna nisza, łączą bowiem reklamę outdoorową i internetową poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnych.

- Zagwarantujemy Nextbike finansowanie niezbędne do rozwoju i będziemy chcieli rozwijać system w kolejnych miastach Polski, mamy także otwartą drogę do rozmów w sprawie uzyskania licencji na budowę systemu w innych krajach, nie tylko europejskich - mówi Paweł Orłowski w "PB".

Nextbike dostaje pieniądze z miejskich kas jako operator systemu rowerowego. W przypadku największego systemu warszawskiego to 475 tys. zł miesięcznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • TEKO, 2013-05-25 09:15:25

    A może nie pożyczać tylko mieć na własność?
  • DinX, 2013-05-23 01:05:09

    Niemiec spieprzył po dwóch latach - wiedzcie, że coś się dzieje... :)))