PARTNER PORTALU
  • BGK

Caritas otworzy w Świniarach pensjonat dla bezdomnych

  • PAP    3 grudnia 2010 - 09:31

Pensjonat dla bezdomnych - dziewięć samodzielnych mieszkań dla 20 osób - otworzy w poniedziałek w Świniarach (Świętokrzyskie) Caritas diecezji kieleckiej. Nowa placówka przeznaczona jest dla zagrożonych utratą dachu nad głową i dla przezwyciężających bezdomność.
Jak poinformował dyrektor Caritas kieleckiej ks. Stanisław Słowik, pensjonat ma służyć "wyprowadzaniu z bezdomności" osób, które przeszły kryzys psychiczny.

Nowa placówka jest umiejscowiona obok domu pomocy społecznej, środowiskowego domu samopomocy i hostelu dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jak dodał duchowny, poszczególne placówki pomagają potrzebującym zależnie od stopnia ich samodzielności i zaradności życiowej.

Ks. Słowik zaznaczył, że do pensjonatu w Świniarach nie będą przyjmowane osoby z ulicy, natomiast mogą tam znaleźć życiową przystań m.in. osoby doświadczone traumą po powodzi. Pobyt w pensjonacie ma być finansowany z pobieranego przez pensjonariusza stałego zasiłku, renty lub emerytury, ewentualnie przez gminną pomoc społeczną.

Zespół placówek opiekuńczych w Świniarach koło Solca-Zdroju powstał dzięki adaptacji i rozbudowie miejscowej szkoły, która opustoszała. Pensjonat to inwestycja kieleckiej Caritas, dofinansowana przez budżet państwa, w ramach programu rozwiązywania problemu bezdomności.

Czytaj też:

W Polsce jest 40 tys. bezdomnych 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.