PARTNER PORTALU
  • BGK

Carsharing nie zlikwiduje korków w miastach. To może tylko transport publiczny

  • Michał Wroński    14 maja 2018 - 14:33
Carsharing nie zlikwiduje korków w miastach. To może tylko transport publiczny
Carsharing i carpooling są bardzo ważne, ale nie można pozwolić na zbyt dużą liczbę samochodów w centrach miast - powiedział Dave Barry (fot.pixabay.com)

To transport publiczny, a nie carsharing, czy samochody elektryczne jest rozwiązaniem problemów komunikacyjnych współczesnych miast.
- Samochód autonomiczny to dalej jest samochód. Zajmuje przestrzeń. I dlatego to nie jest rozwiązanie dla centrów miast – powiedział Iván Tosics, dyrektor Metropolitan Research Institute w Budapeszcie i członek zarządu European Urban Research Association.

- Musimy zachęcać ludzi, by częściej wykorzystywali transport publiczny – dodał Tosics.

- Istnieją pewne ograniczenia związane z samochodami, one po prostu mogą przewieźć tylko określoną liczbę ludzi – wtórował mu Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Czytaj też: Miasta zamknięte dla pojazdów spalinowych. Wjadą tylko elektryczne

Jak podkreślił z tego też powodu zarządzający miastami muszą pamiętać o jakości transportu publicznego i umożliwianiu mieszkańcom przechodzenia między różnymi formami transportu.

- Carsharing i carpooling są bardzo ważne, ale nie można pozwolić na zbyt dużą liczbę samochodów w centrach miast. Dlatego transport publiczny musi być dobrze zorganizowany – zgodził się z tą opinią Dave Barry, Vice President Mobility Systems w Bombardier Transportation.

Artykuł powstał na panelu "Przyszłość miast i metropolii w Europie" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.