PARTNER PORTALU
  • BGK

Carsharing w Warszawie od 1 czerwca. W których dzielnicach?

  • aw/PAP    31 maja 2017 - 11:06
Carsharing w Warszawie od 1 czerwca. W których dzielnicach?
Do dyspozycji użytkowników będzie 300 samochodów marki Renault Clio (fot.ilustracyjne: pixabay)

1 czerwca na ulice Warszawy wyjeżdża flota Renault Clio, które w centralnych dzielnicach miasta będą wykorzystywane do świadczenia usług w ramach wynajmu aut na minuty, Traficar.
Samochody będzie można wynajmować na ulicach Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty, Mokotowa, Pragi Północ i Pragi Południe. Do dyspozycji użytkowników będzie 300 samochodów.

W poniedziałek (29 maja) Traficar i Renault ogłosiły porozumienie, na mocy którego operator zakupił od francuskiego producenta 1 tys. samochodów, które do końca 2017 roku mają stopniowo zasilać jego flotę. Projekt może zostać rozszerzony w kolejnych dwóch latach. Samochody będą sukcesywnie wprowadzane w kolejnych miastach, wraz z uruchamianiem usługi oferowanej przez Traficar. Strategicznym partnerem rozwoju Traficara w Polsce jest Renault Polska i PKN Orlen.

Jak przekonują pomysłodawcy projektu idea carsharingu staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Europie Zachodniej, ale też w Polsce. Podkreślają, że z wypożyczanych samochodów można korzystać bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z jego utrzymaniem.

W ciągu ośmiu miesięcy funkcjonowania usługi Traficar w Krakowie w systemie zarejestrowało się ponad 15 tys. osób. Aby korzystać z usługi trzeba pobrać aplikację mobilną i zarejestrować się w systemie. Działa ona w tzw. modelu otwartym (ang. free-floating), co oznacza, że samochód można zwrócić w dowolnym miejscu, a nie jedynie w wyznaczonych punktach oraz na dedykowanych stacjach PKN Orlen.

Dostępne w Warszawie samochody Renault Clio są wyposażone m.in. system multimedialny Media Nav Evolution z nawigacją. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.