PARTNER PORTALU
  • BGK

Cena ciepła sieciowego w Warszawie bez zmian

  • Aleksander Poltier    4 lutego 2011 - 13:12
Cena ciepła sieciowego w Warszawie bez zmian

W Warszawie ceny netto ciepła sieciowego dostarczanego przez SPEC pozostały na początku roku bez zmian.
- W celu ogrzania budynku wielorodzinnego o zapotrzebowaniu na moc na poziomie 200 kW, warszawiacy zapłacą za 1 GJ ciepła opłatę za moc zamówioną 6,08 zł, opłatę stałą za przesył 2,03 zł, opłatę za ciepło 16,63 zł, opłatę zmienną za przesył 6,91 zł, co po zsumowaniu wyniesie za zużycie 1 GJ energii dla tego budynku koszt równy 31,65 zł netto – mówi Marcin Pałczyński, ekspert kampanii Warszawskie Ciepło.

Tym samym ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej w Warszawie należy do najtańszych w Polsce w podobnych systemach produkcji i dystrybucji ciepła. Sprawia to też, że warszawskie ciepło sieciowe jest konkurencyjne w stosunku do innych sposobów ogrzewania budynków, m.in. do ogrzewania gazowego lub elektrycznego.

Z drugiej strony podane ceny nie dotyczą całej Warszawy, a ciepła systemowego dostarczanego przez producenta Vattenfall Heat Poland. Firma zaopatruje w ciepło 80 proc mieszkańców Warszawy. Np. w dzielnicy Ursus, która zaopatrywana jest w ciepło z Elektrociepłowni Ursus Media, cena wytworzenia medium jest jednak wyższa.

Czytaj także: "Ciepło najdroższe w Szczecinie, najtańsze w Gorzowie Wielkopolskim".

Warszawskie Ciepło - to projekt edukacyjno-informacyjny, skierowany do mieszkańców Warszawy. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat racjonalnych, efektywnych i ekologicznych sposobów ogrzewania warszawskich budynków, ze szczególnym uwzględnieniem ciepła sieciowego. Akcja edukacyjna rozpoczęła się w 2009 roku. Pomysłodawcami i inicjatorami projektu są: Vattenfall Heat Poland S.A., Urząd m. st. Warszawy oraz Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.