PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrozap kupił od Dalkii 51 proc. PEC Śrem

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    6 sierpnia 2010 - 11:19

Centrozap 5 sierpnia 2010 r. zawarł z Dalkia Poznań Zespół Elektrociepłowni przedwstępną warunkową umowę kupna 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie za cenę 10.080,00 tys. złotych.
Źródłem finansowania zakupu PEC w Śremie SA są środki własne.

Strony zobowiązują się zawrzeć przyrzeczoną umowę po spełnieniu następujących warunków zawieszających: wpłaty zaliczki przez Centrozap w wysokości 1.000,0 tys. zł na konto Dalkia Poznań Zespół Elektrociepłowni; wypełnienia przez Dalkia Poznań Zespół Elektrociepłowni zobowiązań wynikających z umowy prywatyzacyjnej ze Skarbem Państwa oraz opłaty przez Centrozap kwoty ceny 9.080,0 tys. zł

Jak podkreśla Centrozap w komunikacie, zakup 51,0 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie SA stanowi stotne kolejne uzupełnienie oferty rynkowej w zakresie energetyki. Centrozap, którego dominującym obszarem działalności jest handel energią elektryczną, w oparciu o posiadaną koncesję, poprzez zakup źródła energii elektrycznej i cieplnej oraz uzyskanie stosownych koncesji URE, o które wystąpił, uzyska status wytwórcy energii.

Centrozap traktuje opisywaną inwestycję, jako kolejny krok na drodze rozwoju szerszego potencjału wytwórczego w zakresie energii. Celem opisanej transakcji jest uzyskanie efektu synergii w obszarze działalności Elektrociepłowni Śrem i PEC w Śremie.

Dodatkowo zarząd Centrozapu informuje o rozpoczęciu negocjacji dotyczących zakupu 41,0 proc. akcji PEC w Śremie od Enea SA o wartości ok. 10.000,0 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.