PARTNER PORTALU
  • BGK

Ceny w budownictwie będą rosły

  • wnp.pl (Marcin Szczepański)    27 października 2009 - 01:46
Ceny w budownictwie będą rosły

Zdaniem Pawła Antonika, prezesa zarządu Strabag Sp. z o.o. mówienie o spadkach cen na rynku budownictwa infrastrukturalnego nie jest prawdą.
- Rzeczywiście mamy do czynienia z sytuacją, kiedy koszty realizacji kontraktów są o kilkadziesiąt procent niższe niż wstępne wyceny. Zapominamy jednak o rosnących kosztach materiałów budowlanych, choćby asfaltu, na rynku którego w Polsce dwie firmy mają de facto monopol. Rosną także koszty pracy - twierdzi prezes Strabag.

Jego zdaniem już w tej chwili obserwujemy wzrost cen usług budowlanych w tym sektorze. - Trend ten pogłębi się jeszcze w momencie rozstrzygnięcia największych przetargów drogowych realizowanych pod kątem Euro 2012 - uważa Paweł Antonik.

Ani rok 2012, czyli zakończenie inwestycji związanych z mistrzostwami Europy w piłce nożnej, ani rok 2013, czyli zakończenie unijnej perspektywy finansowej, nie oznaczają końca inwestycji infrastrukturalnych lub ich gwałtownego załamania.
Taka była zgodna opinia dyskutantów konferencji zorganizowanej przez PTWP SA pt. „Inwestycje w trakcie kryzysu. Budownictwo, infrastruktura, inwestycje komunalne.”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.