PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą budować domy na powojskowym terenie

  • chelmonline.pl    25 maja 2012 - 20:18
Chcą budować domy na powojskowym terenie

Na blisko 7 hektarowej powierzchni władze Chełma chcą wytyczyć nowe osiedle domów jednorodzinnych.
Około 68000 mkw gruntu w rejonie ulic Koszarowej i Legionów Polskich przylega od zachodu do terenu, na którym znajduje się jednostka wojskowa i Straż Graniczna. Do tej pory grunty będące w rękach prywatnych były obszarem zarezerwowanym na cele wojskowe. Skutek? Na sporych rozmiarów niezabudowanej przestrzeni nie mogły powstawać żadne obiekty, tym bardziej budynki mieszkaniowe.

Po latach wojsko zdecydowało się jednak „uwolnić” atrakcyjny teren. Wraz z tym do działania przystąpili miejscy urzędnicy. Od kilku miesięcy trwa procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

- Są to grunty prywatne. Z uwagi na położenie pomiędzy innymi osiedlami trudno ulokować tam zabudowę przemysłową. Dlatego chcemy stworzyć nowe osiedle domów jednorodzinnych, położone w spokojnej okolicy ale jednocześnie dobrze skomunikowane z centrum miasta – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

Na nowym osiedlu powstać ma kilka ulic, a głównymi arteriami łączącymi je z innymi ulicami miasta mogą stać się ul. Legionów Polskich i przedłużona w kierunku południowym ulica Koszarowa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.