PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Nie będzie toru, ani chodnika

  • chelmonline.pl (paw.)    16 września 2011 - 13:13
Chełm. Nie będzie toru, ani chodnika

Blisko półtora hektara terenu położonego przy ul. Karłowicza na osiedlu Słonecznym zmieniło się w obiekt sportowy za blisko 1 mln zł, ale zlikwidowano tor saneczkowy i niedokończony chodnik.
– Została zlikwidowana górka na zimę dla dzieci, która cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem naszych pociech i nie tylko. Czy nasze władze mają zamiar usypać nową? Miejsca jest pod dostatkiem między kościołem a boiskami. Może władze są zdania: cieszcie się że macie boiska na lato, a zimą możecie chodzić na Połaniecką albo nigdzie, bo i tak jest zimą zimno? – pyta Jarosław.

– Z uwagi na to, że w tym rejonie miasto jest właścicielem tylko tych działek, na których zaplanowano kompleks boisk, konieczna była likwidacja górki saneczkowej i nie przewidujemy usypania nowej – odpowiada Józef Górny, wiceprezydent Chełma.

– Budowa chodników wokół kompleksu dobiegła końca. Czy miasto ma zamiar zerwać te 25-30 metrów betonu i dokończyć chodnik żeby miało to ręce i nogi? Czy ma zamiar to zostawić na osiedlu na pamiątkę i jakby ktoś się rzucał, to zawsze można powiedzieć „ patrz jak było, a jak jest” – dopytuje się zdenerwowany pan Jarosław.

– Przyległe tereny do zrealizowanego kompleksu boisk na Osiedlu Słoneczne są własnością Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W związku z tym miasto nie planuje kolejnych robót na tym terenie – mówi wiceprezydent Górny.

W ramach prac budowlanych w nowym kompleksie powstały trzy boiska. Pierwsze z nich, przeznaczone dla piłki nożnej, ma wymiary 90x60 m. Wykonane zostało z naturalnej trawy. Drugi obiekt to boisko do koszykówki o wymiarach 24x13 m. Tu jako nawierzchnia zastosowany został tartan – tworzywo sztuczne odporne na temperatury i ścieranie.

Trzecim obiektem jest zaprojektowane w technologii piasku boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18x9 m. Oprócz boisk na terenie kompleksu powstały również stół do tenisa stołowego oraz stoliki do gry w szachy. Dla odpoczywających ustawione zostaną parkowe ławki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.