PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Siłownia w parku

  • chelmonline.pl    4 września 2012 - 11:34
Chełm. Siłownia w parku

W parku pomiędzy ulicami Powstańców Warszawy a ks. Mrozka stanęły dwa urządzenia do kulturystyki. To pierwsza w mieście siłownia w plenerze, ale nie ostatnia.
Narciarz i maszyna do wyciskania w pozycji siedzącej to nowe atrakcje Parku Międzyosiedlowego. Urządzenia za około 9 tysięcy złotych, w ramach zagospodarowania terenów zielonych, na propozycję chełmskich urzędników zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

– Traktujemy to jako pilotażowy zakup aby sprawdzić jak dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie takie miejsce – mówi Józef Kendzierawski dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

– Chcemy zachęcić mieszkańców miasta, w szczególności młodych, do korzystania z tej formy aktywności fizycznej. Jeśli pomysł się spodoba, w przyszłości ustawimy kolejne urządzenia.

Miejscy urzędnicy czekają również na rozstrzygnięcie naboru na unijny projekt. Przygotowany przed kilkoma miesiącami wniosek obejmuje budowę znacznie większego skweru fitness.


– Planujemy zlokalizować go w parku przy ul. Lubelskiej, w pobliżu bulwaru spacerowo-rowerowego. Wówczas mieszkańcy oprócz ścieżki rowerowej, alei spacerowej, plenerowych stołów do gry w szachy i tenisa stołowego mieliby do dyspozycji jeszcze bezpłatny klub fitness i siłownię – mówi prezydent Chełma Agata Fisz – Czekamy na decyzję o ewentualnym dofinansowaniu.


Środki na budowę placu miasto zamierza pozyskać za pośrednictwem „Euroregionu Bug” w ramach Programu Współpracy Zagranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Urządzenia do treningów kosztować mogą kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ramach unijnego programu miasto może otrzymać na ten cel aż 90 proc. dofinansowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: