PARTNER PORTALU
  • BGK
ons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Chełm. Sprzęt do udrożnienia kanałów

  • chelmonline.pl (paw.)    20 września 2011 - 09:05
Chełm. Sprzęt do udrożnienia kanałów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wzbogaciło się o nowy specjalistyczny samochód, który będzie udrażniał zarówno kanalizację deszczową jak i sanitarną.
Wyprodukowany na zamówienie pojazd jest jednym z zaledwie pięciu takich urządzeń firmy Assman w Polsce.

Najnowszy nabytek chełmskiego MPGK – wielotonowy samochód produkowany na specjalne zamówienia – to nowoczesny sprzęt do czyszczenia kanalizacji sanitarnej z specjalnym systemem odzyskiwania wody.

Zanim pojazd trafił do Chełma wcześniej testowany był w Niemczech przez pracowników miejskiej spółki.

– Nowoczesnym rozwiązaniem zastosowanym w tym samochodzie jest układ odzysku wody, który powoduje zminimalizowanie kosztów czyszczenia kanalizacji. Oprócz wody znajdującej się w zbiorniku, będzie możliwe wykorzystywanie jej również ze ścieków – mówi Marian Tarasewicz Kierownik Działu Techniczno-Inwestycyjnego MPGK.

Do tej pory spółka posiadała tylko jeden samochód do udrażniania kanalizacji. Przestarzała już technologia powodowała, iż zanieczyszczenia wraz z wodą wydobyte z kanałów podczas czyszczenia, dość szybko wypełniały zbiornik. Pracownicy spółki musieli często przerywać pracę w celu wywiezienia jego zawartości do oczyszczalni.

W zakupionym pojeździe, jak twierdzą specjaliści z MPGK, taka sytuacja będzie zdarzała się już dużo rzadziej. Dodatkowo atutem nowego nabytku spółki, ma być większa wydajność pracy w awaryjnych sytuacjach.

Samochód rozpoczyna swoją pracę w już we wtorek. W pierwszej kolejności pojawi się na ulicy Kolejowej.

O potrzebie zakupu świadczy chociażby to, że często ulice w mieście były zalewane przez wodę po większych opadach. Wszystko przez to, że nie było możliwości odpowiedniego wyczyszczenia kanałów.

MPGK dodatkowo ogłosiło konkurs dla na zaprojektowanie znaku graficznego i hasła które znajdą się na samochodzie.

– Chcemy przez to pokazać mieszkańcom miasta i okolic, że nie jest to zwyczajny samochód, tylko sprzęt przyjazny środowisku – dodaje prezes Andrzej Roguski. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Szczegóły i regulamin na www.mpgk.chelm.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.