• PARTNERZY PORTALU

Chełm stawia na ławki

  • Chełmonline.pl
  • 03-08-2015
  • drukuj
Ustawione przed kilkoma tygodniami ławki wzdłuż Al. I Armii Wojska Polskiego cieszą się wśród przechodniów dużą popularnością. Miasto zapowiada kolejne takie miejsca.
Chełm stawia na ławki
fot.chelmonline.pl

W sumie kilkanaście sztuk ławek pojawiło się w ostatnim czasie na chełmskich ulicach – głównie w rejonie śródmieścia. Ustawiono je w miejscach, w których do tej pory nie było żadnych siedzisk. Pomysł najwyraźniej przypadł do gustu mieszkańcom. Z nowych ławek korzystają zarówno starsi jak i młodsi Chełmianie.

- Trzeba przyznać, iż takich miejsc brakowało, szczególnie na najbardziej uczęszczanych alejach miasta. Przecież na spacer chodzimy nie tylko po parku lub bulwarze – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Docierają do nas pozytywne opinie dotyczące tej inicjatywy, dlatego też już wkrótce przybędzie kolejnych miejsc z ławkami parkowymi.

Nowe ławki pojawią się jeszcze w co najmniej w kilkunastu punkach, w tym, jak zapowiadają władze Chełma, także na os. Dyrekcja. Docelowo wzdłuż najbardziej uczęszczanych chełmskich ulic ustawionych ma zostać kilkadziesiąt ławek. Co ciekawe wykonywane są one przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich, co pozwoli miastu na spore oszczędności. Zakup gotowej ławki kosztowałby od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU