PARTNER PORTALU
 • BGK

Ciąg dalszy zamieszania z gospodarką wodną

 • pt    12 stycznia 2018 - 16:40
Ciąg dalszy zamieszania z gospodarką wodną
W myśl kolejnego rozporządzenia gospodarka wodna trafi do nowo utworzonego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (fot.mgm)

Jak wynika z rozporządzeń opublikowanych na stronach Kancelarii Premiera Rady Ministrów, gospodarka wodna nie będzie już podlegała Ministerstwu Środowiska.
 • Zmiany w rządzie dotyczą nie tylko spraw personalnych, ale także kompetencji resortów.
 • Ministerstwo Środowiska nie będzie się już zajmowało gospodarką wodną.
 • Wszystko, co związane z gospodarką wodną będzie w kompetencjach nowego resortu.

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie przekształcenia Ministerstwa Środowiska.

Czytamy w nim, że „na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064)” przekształca się Ministerstwo Środowiska.

Przekształcenie na wyłączeniu z Ministerstwa Środowiska, obsługującego sprawy działów gospodarka wodna i środowisko, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu gospodarka wodna oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu.

Czytaj też: Zmiany w gospodarce wodnej są rewolucyjne

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 9 stycznia 2018 r.

W myśl kolejnego rozporządzenia gospodarka wodna trafi do nowo utworzonego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowe.

Zmiany są dość zaskakujące szczególnie w kontekście „rewolucji”, jaką przechodzi gospodarka wodna i jaką jest utworzenie Gospodarstwa Wody Polskie.

Warto dodać, że dzień wcześniej – 11 grudnia – resort środowiska ogłosił uzgodnienia międzyresortowe dotyczące opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków.

Rozporządzenie to niezwykle istotny dokument. Przede wszystkim umożliwi przygotowanie wniosków o zatwierdzenie nowych taryf dla Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie. Przedsiębiorstwa mają na to czas do 12 marca 2018 r. Tak napięty terminarz powoduje, że na konsultacje projektu zarezerwowano tylko tydzień.

Pytanie jak na konsultacje i dalsze prace nad rozporządzeniem i pozostałymi zmianami w gospodarce wodnej wpłynie zmiana resortu odpowiedzialnego za tę dziedzinę gospodarki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

 • Marek, 2018-01-15 13:31:09

  Nareszcie ktoś dobrze pomyślał i nie dzieli żeglugi i wody na drobne ,jedno bez drugiego nie może istnieć. Brawo minister.
 • Prof. Glass, 2018-01-15 09:32:29

  Jak zwykle goje nie mają szans! Słowianie to urodzeni niewolnicy! Jak przechwycą wodę, to jesteście w głębokiej d.....