PARTNER PORTALU
  • BGK

Cięcia pociągów na Podkarpaciu

  • Krosnocity.pl    16 grudnia 2014 - 08:57
Cięcia pociągów na Podkarpaciu

fot.krosnocity.pl

Po 7 miesięcznej przerwie spowodowanej modernizacją linii kolejowej, 31 października 2014 roku wrócił na trasę szynobus linii 108 Jasło - Zagórz - Jasło. Od 1 stycznia 2015 roku linia ponownie zostanie zamknięta.
1 kwietnia 2014 roku zawieszono kurs czterech pociągów na linii Jasło - Zagórz - Jasło. Przerwa spowodowana była pracami remontowymi na odcinku Przybówka-Jasło. Dzięki przeprowadzonej modernizacji, udało się zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróżowania poprzez poprawę parametrów techniczno-eksploatacyjnych linii.

Kurs szynobusa na trasie Jasło-Zagórz-Jasło na tory wrócił 31 października 2014 roku. Szynobus zatrzymuje się na stacji Krosno-Turaszówka, Krosno-Polanka, Krosno i Krosno-Miasto.

W związku z ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego nowym przetargiem dotyczącym świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym na terenie województwa od 1 stycznia do 31 października 2015 roku nastąpią całkowite zawieszenia przewozów regionalnych - odwołanie 4 pociągów kursujących na linii 108 Jasło - Zagórz - Jasło.

Czytaj też: Pociągi pojadą według nowego rozkładu

Zmianom ulega również kurs pociągu na linii nr 106. Odwołane zostaną cztery połączenia w relacji Rzeszów - Strzyżów - Rzeszów i jedna para połączeń w relacji Rzeszów - Jasło - Rzeszów.

Na linii nr 101 dotyczącej trasy Jarosław - Horyniec Zdrój nastąpi całkowite zawieszenie przewozów regionalnych od poniedziałku do czwartku i w soboty, natomiast w piątki i niedziele będzie kursowała tylko jedna para pociągów.

Odwołanych zostanie również sześć z dwunastu kursujących pociągów na linii nr 68 w relacji  Przeworsk - Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk.

Trzy ostatnie połączenia w dobie zostaną odwołane na linii nr 91 w relacjach Rzeszów - Tarnów, Tarnów - Rzeszów i Przemyśl - Przeworsk.

Na linii 71 zostanie odwołana na miesiąc styczeń para połączeń Rzeszów - Tarnobrzeg - Rzeszów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.