Ciepło na łódzkiej Retkinii prawdopodobnie wieczorem

Prawdopodobnie w piątek wieczorem uda się przywrócić ciepło w 35 budynkach na osiedlu Retkinia w Łodzi. Wcześniej z powodu awarii sieci ciepłowniczej ogrzewania pozbawionych było ponad 200 budynków - w tym kilka szkół i przedszkoli.
Ciepło na łódzkiej Retkinii prawdopodobnie wieczorem
Jak poinformował rzecznik firmy Dalkia Łódź, która dostarcza ciepło do większości łódzkich obiektów, Sławomir Wieteska początkowo podejrzewano, że uszkodzona została główna magistrala ciepłownicza.

Po prawie czterech godzinach okazało się, że awaria jest gdzie indziej. "Dlatego można było ponownie podłączyć większość budynków do sieci" - powiedział Wieteska.

Jak ustalono, awaria miała miejsce na jednym z przyłączy doprowadzającym ciepło do obiektów znajdujących się na terenie spółdzielni mieszkaniowej "Sympatyczna" na osiedlu Retkinia. Oprócz bloków mieszkalnych są tam jeszcze m.in.: kościół, komisariat policji, sklepy i przedszkole.

"W sumie ogrzewania pozbawionych jest jeszcze 35 budynków. Aby ciepło popłynęło do nich, trzeba będzie wymienić uszkodzoną rurę o średnicy 300 mm". Może to potrwać do wieczora w piątek" - powiedział Wieteska.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE