PARTNER PORTALU
  • BGK

Cieszyn. Tak się oszukuje na śmieciach

  • pt    22 listopada 2016 - 11:39
Cieszyn. Tak się oszukuje na śmieciach
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pracowników firmy, która oszukała Urząd Miasta w Cieszynie (fot.fotolia)

• Pracownicy firmy wywożącej odpady oszukali miasto Cieszyn na 280 tys. zł.
• Firma zawyżała ilość przyjmowanych odpadów i podwyższała kwoty na fakturach.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pracowników firmy, która oszukała Urząd Miasta w Cieszynie – informuje "Dziennik Zachodni".

W myśl umowy firma była zobowiązana do ważenia pojazdów przed rozpoczęciem odbioru odpadów oraz bezpośrednio po zakończeniu ich odbioru.

Właśnie na podstawie wagi zebranych śmieci cieszyński magistrat zobowiązał się do wypłaty wynagrodzenia. Przestępczy proceder polegał między innymi na podmianie... tablic rejestracyjnych w samochodach ważonych przed rozpoczęciem odbioru odpadów.

Samochód „oryginalny” w tym czasie był już częściowo załadowany śmieciami zebranymi w dniu poprzednim. Przez to firma mogła doliczać do faktury duże kwoty – pisze dziennik.

Policja prowadzi o postępowanie w sprawie. Wstępnie szacuje się traty na 280 tys. złotych.

Śledztwo potwierdziło, że kierowcy zatrudnieni w spółce, na polecenie przełożonych, od dłuższego czasu fałszowali wagę zebranych śmieci. Prokurator przedstawił zarzuty kierownikowi bazy transportowej, zatrudnionemu w firmie zbierającej odpady.

Czytaj też: Prokuratorzy przyjrzą się "znikaniu" odpadów

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-11-23 11:37:13

    To początki odkrywania patologii ryczałtowych rozliczeń z mieszkańcami.