PARTNER PORTALU
  • BGK

Cieszyn zamierza poprawić komunikację

  • JL    1 marca 2016 - 08:57
Cieszyn zamierza poprawić komunikację
Cieszyn chce ponad 12 mln zł na budowę węzła przesiadkowego. Fot. Pixabay.com

Urząd Miasta Cieszyna chce wydać ponad 12 mln zł z regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020 na budowę węzła przesiadkowego.
Jeśli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zatwierdzi projekt, Cieszyn ogłosi przetarg i rozpoczną się prace budowlane. Powinny one zakończyć się w czwartym kwartale 2017 roku.

Projekt przewiduje generalny remont budynku dworca kolejowego. Stary, historyczny obiekt przejdzie metamorfozę. Niższy budynek zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy.

Ponadto zostanie przebudowany cały plac manewrowy z ośmioma stanowiskami, peronami dla komunikacji ponadlokalnej i jednym podwójnym stanowiskiem dla komunikacji lokalnej.

Projekt zakłada także zagospodarowanie przyległego terenu oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bobreckiej i Hajduka. Przebudowana zostanie także sama ulica Hajduka.

W ramach projektu zostanie wprowadzony w życie system dynamicznej informacji pasażerskiej. Pasażer czekający na konkretny autobus z tablicy świetlnej dowie się dokładnie, za ile pojawi się na ul. Hajduka. Będzie mógł również uzyskać taką informację za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Ponadto nowością będzie także bilet elektroniczny. Korzystanie z niego będzie po prostu tańsze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.