Cieszyn zamierza poprawić komunikację

Urząd Miasta Cieszyna chce wydać ponad 12 mln zł z regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020 na budowę węzła przesiadkowego.
Cieszyn zamierza poprawić komunikację
Cieszyn chce ponad 12 mln zł na budowę węzła przesiadkowego. Fot. Pixabay.com

Jeśli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zatwierdzi projekt, Cieszyn ogłosi przetarg i rozpoczną się prace budowlane. Powinny one zakończyć się w czwartym kwartale 2017 roku.

Projekt przewiduje generalny remont budynku dworca kolejowego. Stary, historyczny obiekt przejdzie metamorfozę. Niższy budynek zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy.

Ponadto zostanie przebudowany cały plac manewrowy z ośmioma stanowiskami, peronami dla komunikacji ponadlokalnej i jednym podwójnym stanowiskiem dla komunikacji lokalnej.

Projekt zakłada także zagospodarowanie przyległego terenu oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bobreckiej i Hajduka. Przebudowana zostanie także sama ulica Hajduka.

W ramach projektu zostanie wprowadzony w życie system dynamicznej informacji pasażerskiej. Pasażer czekający na konkretny autobus z tablicy świetlnej dowie się dokładnie, za ile pojawi się na ul. Hajduka. Będzie mógł również uzyskać taką informację za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Ponadto nowością będzie także bilet elektroniczny. Korzystanie z niego będzie po prostu tańsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE