PARTNER PORTALU
  • BGK

Ciężarówki na polskich drogach: Jest ich blisko 2,5 mln. Niestety są stare

  • PAP/AT    9 lutego 2017 - 08:59
Ciężarówki na polskich drogach: Jest ich blisko 2,5 mln. Niestety są stare
Samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony jeździ po Polsce co najmniej 625,3 tys (fot.pixabay.com)

• Po Polsce jeździ co najmniej 2,5 mln pojazdów ciężarowych. Niestety, dość starych.
• Najwięcej cięższych samochodów zarejestrowano w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w województwach: opolskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.
Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przygotował raport "Branża motoryzacyjna 2016" na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Liczbę pojazdów ciężarowych (dostawczych, specjalnych, ciężarowych, ciągników drogowych, w tym siodłowych) obliczono na 2 mln 598,1 tys., czyli o 2 proc. więcej niż w 2014 roku - informuje "Puls Biznesu".

Prym na polskich drogach wiodą lekkie samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Było ich aż 1 mln 972,8 tys.

Niestety - cała ta flota nie jest najnowsza. Aż 49 proc. tych pojazdów ma od jedenastu do dwudziestu lat, a najmłodsze, liczące do 4 lat, stanowiły 13 proc. Najwięcej zarejestrowanych samochodów tej wielkości jest w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w opolskim, lubuskim i podlaskim - podaje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Prawo jazdy: Będzie można sprawdzić punkty karne przez internet

Samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony jeździ po Polsce co najmniej 625,3 tys. Przy czym najwięcej (37 proc.) zarejestrowano wozów w wieku od 11 do 20 lat, młodszych - od 5 do 10 lat - 27 proc., a najstarszych (ponad 20 lat) - 19 proc. - donosi "Puls Biznesu".

Najwięcej cięższych samochodów zarejestrowano w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w województwach: opolskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.