Ciężarówki na polskich drogach: Jest ich blisko 2,5 mln. Niestety są stare

• Po Polsce jeździ co najmniej 2,5 mln pojazdów ciężarowych. Niestety, dość starych.
• Najwięcej cięższych samochodów zarejestrowano w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w województwach: opolskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.
Ciężarówki na polskich drogach: Jest ich blisko 2,5 mln. Niestety są stare
Samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony jeździ po Polsce co najmniej 625,3 tys (fot.pixabay.com)

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przygotował raport "Branża motoryzacyjna 2016" na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Liczbę pojazdów ciężarowych (dostawczych, specjalnych, ciężarowych, ciągników drogowych, w tym siodłowych) obliczono na 2 mln 598,1 tys., czyli o 2 proc. więcej niż w 2014 roku - informuje "Puls Biznesu".

Prym na polskich drogach wiodą lekkie samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Było ich aż 1 mln 972,8 tys.

Niestety - cała ta flota nie jest najnowsza. Aż 49 proc. tych pojazdów ma od jedenastu do dwudziestu lat, a najmłodsze, liczące do 4 lat, stanowiły 13 proc. Najwięcej zarejestrowanych samochodów tej wielkości jest w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w opolskim, lubuskim i podlaskim - podaje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Prawo jazdy: Będzie można sprawdzić punkty karne przez internet

Samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony jeździ po Polsce co najmniej 625,3 tys. Przy czym najwięcej (37 proc.) zarejestrowano wozów w wieku od 11 do 20 lat, młodszych - od 5 do 10 lat - 27 proc., a najstarszych (ponad 20 lat) - 19 proc. - donosi "Puls Biznesu".

Najwięcej cięższych samochodów zarejestrowano w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim, zaś najmniej w województwach: opolskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE