PARTNER PORTALU
  • BGK

Cmentarz komunalny w Suwałkach będzie większy

  • Suwalki24.pl    2 stycznia 2014 - 11:20
Cmentarz komunalny w Suwałkach będzie większy

Trwa proces powiększania cmentarza komunalnego położonego przy ulic Reja. Wkrótce zostanie wycięte tam pięćdziesiąt sosen w miejscu których pojawią się nowe kwatery. PGK oprócz opłaty za wycięte drzewa, zobowiązało się również do posadzenia takiej samej liczby drzew na obrzeżach nekropoli.
- Wycinka ma związek z rozbudową cmentarza - wyjaśnia Radosław Renda z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W grudniu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zwróciło się do urzędników o wydanie pozwolenia na wycięcie pięćdziesięciu drzew północno-wschodniej części nekropolii położonej przy ulicy Reja.

- Drzewa nie stanowiły zagrożenia, ale ich wycięcie było niezbędne, aby kontynuować pochówki w na tym cmentarzu - tłumaczy Renda. Usunięte drzewa to w większości sosny. Mimo że wciętych zostanie ich pięćdziesiąt, to w przyszłym roku, ich ilość drzew na cmentarzu się nie zmniejszy. PGK zobowiązało się, że w granicach nekropolii posadzona zostanie podobna ilość. - Podobnie jak wycinane, nowe będą również drzewami iglastymi - zapewnia urzędnik z Wydziału Ochrony Środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.