PARTNER PORTALU
  • BGK

Co i jak utrudnią remonty w stolicy

  • PAP    16 lutego 2012 - 20:43
Co i jak utrudnią remonty w stolicy

Zamknięcie skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w związku z budową II linii metra, remont torowisk w centrum Warszawy oraz mostu Grota-Roweckiego - to przedsięwzięcia, które w tym roku wpłyną na organizację ruchu i utrudnienia w stolicy.

W czwartek na konferencji prasowej o planowanych inwestycjach mówili dyrektor stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion oraz prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos.

W związku z rozpoczęciem budowy części stacji centralnego odcinka II linii metra od 30 kwietnia do 16 września zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Na trasie od pl. Zbawiciela do ul. Stawki nie będą kursowały tramwaje. W tym czasie zostanie wykonany remont torów tramwajowych od pl. Zbawiciela do ul. Królewskiej. Najpierw - do 2 czerwca - będzie remontowany fragment od placu do ul. Pięknej, a od 4 lipca - pozostałe odcinki.

Już 2 czerwca na ul. Marszałkowskiej rozpoczną się przygotowania Strefy Kibica na mistrzostwa Euro 2012, która zajmie część pl. Defilad oraz jezdnię na odcinku od ul. Widok do ul. Sienkiewicza. Uroczyste otwarcie strefy zaplanowano na 7 czerwca.

Z kolei 4 lipca - po zakończeniu mistrzostw - wymianę magistrali wodociągowej w chodniku po wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej (od ul. Królewskiej do ul. Widok) rozpocznie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Od 10 do 30 kwietnia remontowane będzie torowisko pod estakadami przy Dworcu Centralnym oraz przejazdy na rondzie na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła. Tramwaje nie będą jeździć na odcinku od ul. Nowowiejskiej do al. Solidarności.

Przebudowana ma być także Trasa AK. Dyrektor Witek poinformował, że remont mostu Grota-Roweckiego mógłby rozpocząć się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012. Zaznaczył jednak, że przetarg, do którego zgłosiły się 22 firmy, nie został jeszcze rozstrzygnięty. Most podczas prac ma być przejezdny.

Prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos powiedział, że na inwestycje w 2012 r. przeznaczono niecałe 80 mln zł. Na Bemowie od 30 lipca do 2 września ruch tramwajowy będzie zamknięty na trasie od pętli Cmentarz Wolski do pętli Osiedle Górczewska. W tym czasie remontowane będą torowiska i platformy przystankowe. W tym roku rozpocznie się budowa linii tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich - od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej, a także zostanie zbudowana trakcja zasilania na moście Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. Północnym.

Karos poinformował, że za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na koncepcję nowej zajezdni tramwajowej przy ul. Annopol na Białołęce. Dodał, że jej budowa mogłaby ruszyć w 2015 lub 2016 r.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion poinformowała, że na naprawę dróg, m.in. frezowanie ulic, wymianę chodników zostanie w tym roku przeznaczone ok. 23-24 mln zł. Przypomniała, że w ub. roku było to 38 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.