PARTNER PORTALU
  • BGK

Co z segregacją śmieci na cmentarzach?

  • PAP/Metro    4 października 2013 - 07:43
Co z segregacją śmieci na cmentarzach?

To pierwsze Wszystkich Świętych od momentu obowiązywania nowej ustawy śmieciowej. Czy przed wszystkimi cmentarzami staną kolorowe pojemniki?
Cmentarze w okresie listopadowych świąt zamieniają się w fabryki śmieci. Czy zarządcy polskich nekropolii pamiętają o segregacji odpadów? - docieka „Metro".

„Jesteśmy w pełni przygotowani do segregacji na szczyt związany ze świętem Wszystkich Świętych" - mówi Tomasz Piekarski, kierownik Cmentarza Rakowickiego w Krakowie, gdzie 200 kolorowych pojemników na śmieci stanęło już na początku lipca.

„Zielone są na szkło, żółte na plastik, metal i papier, a czarne na odpadki zmieszane. I powiem szczerze, że ludzie z nich korzystają. Niektórzy nawet ze szklanych zniczy zdejmują metalowe wieczka i wrzucają do oddzielnych pojemników" - mówi Tomasz Piekarski.

Ale na wielu nekropoliach 1 listopada będziemy wyrzucać śmieci bez segregacji. Tak będzie najpewniej w Warszawie.

„Nie planujemy stawiać kolorowych pojemników. Ludzie się do tego i tak nie będą stosować. Mamy ponad 200 kontenerów metalowych na zmieszane, i to wystarczy. Firma odbierająca sama segreguje" - mówi Stanisław Mackiewicz, zastępca dyrektora cmentarza na warszawskim Bródnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.