Co zrobić z "niską emisją" w Krośnie?

  • KrosnoCity.pl
  • 14-10-2014
  • drukuj
Rada Miasta Krosna uchwaliła program ograniczenia "niskiej emisji", czyli takiego, który ma na celu poprawę jakości powietrza w Krośnie. Samorząd reaguje w ten sposób na przekroczenia norm. Paweł Krzanowski zwraca uwagę na koszt opracowania.
Co zrobić z "niską emisją" w Krośnie?

Niska emisja to emisja spalin komunikacyjnych, pyłów i szkodliwych gazów pochodząca z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób najczęściej węglem tanim, a więc o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych.

Radny Wojciech Kolanko (PiS) zadał pytanie o samo sformułowanie nazwy projektu. - Czy ograniczenie niskiej emisji nie oznacza zwiększania emisji? - pytał radny.

W odpowiedzi wyjaśniono, że jest to częste nieporozumienie i często pojawiające się pytanie. Agata Landwójtowicz - konsultant wiodący projektu stwierdziła - Jest to dosyć niefortunnie sformułowane pojęcie, ale oznacza graniczenie tej emisji, która jest wydobywana przez źródła poniżej 40 metrów. Dlatego jest ona określana jako niska emisja.

Czytaj też:  Niska emisja - czyli jak się trujemy udając, że coś robimy

Program przyjęto zgodnie, 16 głosami "za" przy jednym "wstrzymującym się" (KFS).

Radny Paweł Krzanowski (lider Klubu PiS) poinformował, że zaprezentowane radnym opracowanie kosztowało 18450 złotych.

Program ograniczenia niskiej emisji przedstawiony radnym na sesji można zobaczyć tutaj.

Czytaj też:  Wrocławianie wymieńcie piece na solary

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE