PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz bliżej kanalizacji deszczowej w gminie Dobra

  • bezrzecze24.pl    7 lipca 2015 - 08:12
Coraz bliżej kanalizacji deszczowej w gminie Dobra
Budowa kanalizacji deszczowej w gminie Dobra (fot.bezrzecze24.pl)

Trwają prace przy budowie zbiorników retencyjnych na terenie osiedla Cynamonowego w Bezrzeczu i osiedla przy ulicy Sportowej w Dobrej. Obie inwestycje są zaczątkiem budowy kanalizacji deszczowej dla tych osiedli mieszkaniowych.
Pełna nazwa trwającej w Bezrzeczu inwestycji to: „Budowa kanalizacji deszczowej, zbiornika retencyjnego ZB4 z urządzeniami do podczyszczania wód deszczowych przy ul. Rozmarynowej oraz remont rzeki Bukowej od zbiornika do ul. Modrej wraz z przebudową kolidującego uzbrojenia na terenie Bezrzecza i Szczecina”.

Będzie kanalizacja deszczowa

Wykonawca prac zakończył już korytowanie dna zbiornika retencyjnego, a także zamontował rurociągi technologiczne.

Obecnie trwają prace związane z regulacją i przebudową rzeki Bukowa na odcinku od wylotu ze zbiornika retencyjnego do przepustów w ul. Modrej. Prace polegają m.in. na umocnieniu skarp podwójną kiszką faszynową, wymianą przepustów, a także skarpowaniu. Inwestycja, której wartość wynosi około 1.833.000 zł, powinna zakończyć się do 30 września 2015 r.

Pierwszy etap trwającej w miejscowości Dobra inwestycji nosi nazwę „Budowa kanalizacji deszczowej dla osiedla mieszkaniowego w rejonie ulic Paproci, Konwaliowej, Kameliowej, Tulipanowej i Frezjowej w Dobrej”. Obejmuje ona budowę zbiornika retencyjnego na znajdującej się przy ulicy Konwaliowej działce gminnej. Powstanie również przepompownia oraz kanał tłoczny do rzeki Mała Gunica. Wykonawcą wartej 771.000 zł inwestycji jest firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa.

Dotychczas zakończone zostały prace przy montażu seperatora, nowej przepompowni wód deszczowych, korytowaniu zbiornika retencyjnego oraz budowie ogrodzenia działki. W ostatnim okresie wykonano również wylot kanalizacji deszczowej wraz z umocnieniem narzutem kamiennym skarp rzeki Mała Gunica. Zakończenie prac zaplanowano na dzień 31 sierpnia 2015 r.

Zakończenie obu inwestycji powinno otworzyć drogę do stworzenia nowych sieci kanalizacji deszczowej na terenach zabudowanych w Dobrej i Bezrzeczu. Pozwoli to na zabezpieczenie przed zalewaniem nieruchomości prywatnych oraz działek drogowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.