PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz mniej autobusów w Kolejach Śląskich

  • MAX    2 stycznia 2013 - 11:51
Coraz mniej autobusów w Kolejach Śląskich

5% spośród 467 uruchomionych 31.12. 2012 przez Koleje Śląskie połączeń realizowanych było za pomocą taboru autobusowego. Na pozostałych 95% połączeń (443 pociągi) kursują składy kolejowe.
- Rozkład jest realizowany w pełnym zakresie - poinformował już kilka dni wcześniej rzecznik spółki Maciej Zaremba. Dodaje że pociągi wyruszyły w trasy punktualnie.

Czytaj też: Koleje Śląskie odwołują kolejne pociągi

Na szczęście dla pasażerów problemów jest na Śląsku coraz mniej. Zaraz po świętach, w piątek 58 połączeń Kolei Śląskich, czyli 13 proc. wszystkich zaplanowanych byłło reallizowanych przez autobusową komunikację zastępczą.

Trasy, na których zamiast pociągów nadal jeżdździły autobusy, to: Bielsko-Biała - Wadowice, Czechowice-Dziedzice - Wodzisław Śl., Pszczyna - Rybnik - Wodzisław Śl. oraz Lubliniec - Częstochowa.

Władze spółki liczą na to, że wkrótce uda się wyeliminować zastępczą komunikację autobusową. Powinno to nastąpić w pierwszych dniach nowego roku. W tym celu konieczne jest zwiększenie liczby taboru. Wkrótce do spółki trafi kilka kolejnych składów.

Czytaj też: Koleje Śląskie uruchomiły 454 połączenia

Utrudnienia na kolei w woj. śląskim trwają od 9 grudnia, gdy całość przewozów w regionie przejęła samorządowa spółka Koleje Śląskie. Z powodu kłopotów z taborem, awarii oraz błędów organizacyjnych, firma nie poradziła sobie z pełną realizacją przygotowanego przez siebie rozkładu jazdy.

W połowie ubiegłego tygodnia udało się ustabilizować sytuację; oznaczało to jednak m.in. wprowadzenie na części linii komunikacji zastępczej, a na kilka tras międzywojewódzkich wróciły Przewozy Regionalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TALIA KART, 2012-12-29 22:53:31

    Jak się do tego wchodzi"raz na ruski rok"to niczego się ne widzi! Wszystko POprzykrywane !
  • Eterno Vagabundo, 2012-12-29 22:37:00

    W czwartek do Panewnik Pociągiem zdążałem. Ale autobusem ??? Jakoś nie jechałem !