PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej pasażerów korzysta z PKP Intercity

  • wnp.pl    31 lipca 2015 - 12:54

Czerwiec był czwartym z rzędu miesiącem wzrostu przewozów pasażerów koleją i o najwyższej w tym roku dynamice - o 7,3 proc.
Łącznie zatem w pierwszym półroczu z jej usług skorzystało prawie 140 mln pasażerów, o 2,5 proc. więcej niż w tym samym okresie ub. roku, wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Wyraźnie wzrosła też praca przewozowa – o 4,8 proc. (8,2 mld pasażerokm). Oznacza to, że w tym roku pociągami podróżowało więcej pasażerów, na dalsze odległości.

Najwięcej wzrosły przewozy PKP Intercity, bowiem jej udział w rynku powiększył się w tym roku o 1 pkt. procentowy - do 9,9 proc. To efekt zwiększenia prędkości na trasie Gdynia – Warszawa – Katowice/Kraków, także dzięki wprowadzeniu do eksploatacji nowej jakości pociągów Pendolino.

Warto podkreślić, że PKP IC odzyskuje rynek nie od innych przewoźników kolejowych, ale od operatorów innych rodzajów transportu lub dzięki rezygnacji jej pasażerów z jazdy własnym samochodem.

Więcej na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Elo, 2015-10-15 16:07:21

    Taa, Katowice - Kraków przejazd trwa dłużej niż przed wojną ponad 2h, wstyd! Połączenie mogło by przynieść spore dochody, dlaczego PKP tego nie widzi? Wszyscy jeżdżą autobusami, a kolej traci.