PARTNER PORTALU
  • BGK

Cytaty i aforyzmy w toruńskich tramwajach

  • AT    22 lutego 2012 - 16:45
Cytaty i aforyzmy w toruńskich tramwajach

Cytaty i aforyzmy, sentencje, złote myśli, maksymy i powiedzenia światowej sławy naukowców, pisarzy oraz poetów usłyszeć mogą pasażerowie toruńskiego MZK w ramach projektu "Sztuka w tramwaju". Kampania potrwa do 2 marca 2012 roku.
Jak donosi toruński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) przez najbliższe dwa tygodnie w zmodernizowanych tramwajach, posiadających system zapowiedzi przystanków, podróżujący MZK będą mogli co cztery przystanki wysłuchać maksym m.in. Alberta Einsteina, Henryka Sienkiewicza, Konfucjusza, Henryka Ibsena, Platona, Dana Browna czy Paulo Coelho. Celem akcji jest zachęcenie społeczeństwa do czytania książek i zapoznanie z różną formą słowa mówionego.

Projekt opracowały cztery studentki II roku Wydziału Informacji Naukowej i Bibliologii UMK podczas zajęć z animowania życia społecznego.

"Sztuka w tramwaju" jest kolejną kampanią proczytelniczą w wozach toruńskiego MZK. W ubiegłym roku studentki pedagogiki UMK przeprowadziły akcję bookcrossing, czyli uwalnianie książek. W zamontowanych w tramwajach i autobusach specjalnych kieszeniach pasażerowie znajdowali powieści i tomiki poezji. Można było je zabrać, wymienić na pozycję ze swoich zbiorów lub po prostu poczytać podczas podróży - informuje magistrat.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.