PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas na liczenie opakowaniowych odpadów

  • AW    17 stycznia 2012 - 16:40
Czas na liczenie opakowaniowych odpadów

Gminy muszą przesłać do odpowiednich WFOŚiGW oraz marszałków sprawozdania informujące o ilości odpadów opakowaniowych zebranych oraz przekazanych do odzysku i recyklingu w 2011 r. Czas na przesłanie zestawień mają do 15 lutego.
Jak przypomina WFOŚiGW w Białymstoku, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, zarządy związku gmin, są zobowiązani do sporządzenia sprawozdania za ubiegły rok zawierającego informacje o:

- rodzaju i ilości odpadów opakowaniowych zebranych przez gminę (związek gmin) lub podmiot działający w jej imieniu,
- rodzaju i ilości odpadów opakowaniowych przekazanych przez gminę (związek gmin) lub podmiot działający w jej imieniu do odzysku i recyklingu.
- wydatkach poniesionych na powyższe działania.

Konieczność składania sprawozdań związana jest z wykonywaniem obowiązku redystrybucji pieniędzy pochodzących z opłaty produktowej za opakowani, nałożonego na Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ustawą z 11 maja 200r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej.

Aby ujednolicić dane sprawozdawcze, poszczególne fundusze na swoich stronach internetowych publikują stosowne formularze z tabelami. Wypełnione należy przesłać do odpowiednich WFOŚiGW oraz urzędów marszałkowskich do 15 lutego.

Czytaj też:  Recycling - to proste jak bajka

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.