PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas samorządów. Kilkaset milionów na gospodarkę odpadami komunalnymi

  • ICH    4 października 2017 - 10:35
Czas samorządów. Kilkaset milionów na gospodarkę odpadami komunalnymi
Nabór rozpocznie się 31 października 2017 r. (fot.pixabay.com)

100 mln zł dla inwestycji dotyczących wyłącznie budowy punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz 200 mln zł na inne elementy infrastruktury systemu gospodarki odpadami zarezerwował NFOŚiGW w ramach już piątego naboru z unijnego działania 2.2 POIiŚ 2014-2020.
Czas na przygotowanie i wysłanie dokumentów upływa 29 grudnia br. Przedsięwzięcia obejmujące swoim zakresem elementy gospodarki odpadami z wyłączeniem instalacji do termicznego przekształcania odpadów będą mogły zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego (JST) i ich związki, działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych JST.


Nabór rozpocznie się 31 października 2017 r. W związku z ogłoszonym naborem NFOŚiGW przeprowadzi cykl szkoleń, połączonych z indywidualnymi konsultacjami w zakresie poprawnego przygotowania projektu i wniosku o dofinansowanie w ramach działania 2.2. Szkolenia planowane są w terminach: 20 października i 10 listopada tego roku, a informacje organizacyjne w tej sprawie znajdą się na stronie internetowej NFOŚiGW.


W poprzednich naborach z działania 2.2 (I i II) NFOŚiGW podpisał trzy umowy na łączną kwotę dofinansowania ponad 18,7 mln zł, dotyczące wyłącznie budowy PSZOK-ów. Beneficjentami byli Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty (dofinansowanie 11,5 mln zł), miasto Bydgoszcz (dofinansowanie 4,3 mln zł) oraz Gmina Miasto Szczecin (dofinansowanie 2,9 mln zł).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.