PARTNER PORTALU
  • BGK

Czekają na chodnik

  • infobydgoszcz.pl (Martyna Tadrowska)    30 grudnia 2010 - 21:01

Mieszkańcy peryferyjnej dzielnicy Bydgoszczy, Osowej Góry, od wielu lat są zwodzeni przez władze obietnicami dotyczącymi remontów osiedlowych dróg.
Rokrocznie dochodzą do nich informacje, że tym razem budowa się rozpocznie. Czekają do wyznaczonego terminu robót i... ulice pozostają w takim stanie w jakim są.

- Co roku obiecują nam, że wyremontują najstarsze ulice na osiedlu. i co? I nic! Na obietnicach się kończy! - mówi jedna z mieszkanek. - To skandal, by w XXI wieku brodzić w błocie po kolana wiosną i jesienią albo wytrzepywać z sandałów tony piasku. Nie wspominając już o tym, że kierowcy skracają sobie drogę do głównych ulic jadąc Gawronią lub Kolibrową wznosząc przy tym tumany kurzu czy błota, lub, tak jak teraz - ślizgając się po ulicy i rozbryzgując na wszystkie strony śnieg. Przecież to niebezpieczne!

O tym, że osowogórskie ulice zostaną wyremontowane zrobiło się głośno już kilka lat temu, również w zeszłym roku informowano o planach remontowych na łamach Expressu czy portalu osiedlowego. Podobno prace miały ruszyć jesienią 2010 roku... Mamy grudzień a mieszkańcy nie doczekali się remontu.

Prasa donosi, że między innymi takie ulice jak Biedronkowa, Kolibrowa i Gawronia znalazły się na liście ulic do remontu. Co ciekawe, w zeszłym roku było podobnie, z tym, że ulic tych nie sposób było znaleźć w spisie dróg przeznaczonych do remontu, który jest dostępny na stronie Zarządu Dróg. Jak będzie tym razem? Mieszkańcy mają nadzieję, że obietnice zostaną spełnione, a nadzieje pokładają w nowym prezydencie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.