PARTNER PORTALU
 • BGK

Czekają nas niewyobrażalne podwyżki cen wody

 • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    15 marca 2012 - 06:54
Czekają nas niewyobrażalne podwyżki cen wody

W tym roku ceny wody w wielu miejscowościach wzrosły od 7 proc. do 30 proc. To niewiele w porównaniu z tym, co nas czeka w niedalekiej przyszłości.
Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" w przyszłym roku ma wejść w życie ustawa o korytarzach przesyłowych, która nakazuje wypłatę rekompensat właścicielom nieruchomości, przez które przebiegają m.in. linie energetyczne, rurociągi i gazociągi czy wodociągowe. Zdaniem ekspertów, skutki dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej są tak drastyczne, że nie są ujawniane. Ceny wody i ścieków mogą wzrosnąć o 100 proc.

To jeszcze nie koniec złych wiadomości. Ponieważ raczej nie wypełnimy do 2015 r. zobowiązań traktatu akcesyjnego dotyczących modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych i jakości wody, Unia może nałożyć na nas karę w wysokości ponad 4 mln euro dziennie. W tej sytuacji podwyżki cen wody w niektórych miejscowościach mogą sięgnąć nawet 400 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (5)

 • Daniela, 2012-03-15 18:26:21

  Dośc tego rząd i wszyscy rządzący chcą nas zjeść z kopytami a z czego naród ma płacić te podwyżki wody ,śmieci, mieszkań itd. skoro nie mamy pracy ubóstwo i nędza już teraz jest nie mam co jeść ani gdzie się leczyć.A wam ciągle mało i mało.Wysadzić rząd w powietrze bo durnie nie umią rządzić tylko ...chcą od biednego narodu pieniędzy ale pracy nam nie zapewniają w (...) mają naród- niedługo krew sie poleje w Polsce jak w Grecji bo naród nie wytrzyma  rozwiń
 • gklewski, 2012-03-15 11:07:39

  Ludzie wyjdźmy w końcu na ulice, zablokujmy Sejm, Belweder...Wyraźmy co sądzimy o rządach nierobów, leni i tumiwisizmu!!! Czas najwyższy! Ja i moja rodzina nie mamy zamiaru płacić haraczu za nieudolność tego reżimu!!! Koniec Panie Tusk!!!
 • maxfax, 2012-03-15 10:23:35

  no niestety. podwyżki i podwyżkiNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: