PARTNER PORTALU
  • BGK

Czekają nas obniżki cen wody?

  • aw    10 kwietnia 2018 - 07:58
Czekają nas obniżki cen wody?
fot.pixabay

Z 241 mln do 5 mln zł – taka obniżka rocznej marży czekać może Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie w wyniku wyliczeń związanych z nowymi wnioskami taryfowymi.
„Dziennik Gazeta Prawna” dotarł do informacji z których wynika, że w Warszawie planowane są obniżki cen wody.

Wprowadzenia Regulatora Cen Wody i zatwierdzania taryf przez Wody Polskie, zmusiło samorządy dokładnego przeliczania przychodów i kosztów spółek wodociągowych. Zdaniem ekspertów warszawski przykład może być dowodem na to, że w tej kwestii przez lata dochodziło do nadużyć.

Przemysław Daca, prezes Wód Polskich zapowiada w rozmowie z dziennikiem, że spółki komunalne, które dopuszczają się nieprawidłowości przy wyliczaniu taryf czeka bardzo wnikliwa weryfikacja.

- Nie ma zgody na przerzucanie na obywateli wydatków, które z wodą nie mają nic wspólnego – komentuje prezes.

Przypomnijmy, do 12 marca przedsiębiorstwa wodociągowe mają przekazać do PGW Wody Polski wnioski taryfowe.

- Sam fakt wprowadzenia regulatora spowodował w niektórych przypadkach obniżenie stawek cen wody. Myślę choćby o Warszawie, pytanie dlaczego dopiero teraz - powiedział Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.

W Wodach Polskich zwracają uwagę, że rozpiętość stawek jest olbrzymia, jest więc co sprawdzać.

Dodajmy też, że informacja o zatwierdzaniu taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków bedzie tematem przewodnim środowego (11 kwietnia) posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.