Czekając na uwolnienie cen prądu

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 02-08-2012
  • drukuj
Firmy energetyczne są zaskoczone planem późniejszego uwolnienia cen prądu dla gospodarstw domowych.
Czekając na uwolnienie cen prądu
Szef Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk przyznał, że choć jeszcze niedawno sądził, iż uda się to zrobić w 2013 r., to jednak jest to mało prawdopodobne – informuje „Puls Biznesu”.

„Chciałbym dokończyć liberalizację rynku energii do 2015 r.” – stwierdził.

Rynku ta decyzja nie cieszy. „Szykowaliśmy się na 2013 r., dwa lata opóźnienia uważamy za złą informację” – mówi członek zarządu w RWE Polska Janusz Moroz.

Wiadomością o opóźnieniu jest lekko zaskoczony prezes Tauronu Dariusz Lubera. „Trudno mi w to uwierzyć. Uwolnienie miało nastąpić dużo wcześniej” – komentuje.

Eksperci niechętnie spekulują o tym, jak ceny energii zachowają się po ich uwolnieniu. Jak wskazuje Moroz, na innych rynkach nie było widać reguły – czasem rosły, czasem spadały. Trudno przewidzieć – stwierdza.

Z kolei Lubera ocenia, że ceny prawdopodobnie wzrosną, ale o ile – nie sposób przewidzieć. „Zależy jaka będzie sytuacja na rynku za 2 lata. Gdyby uwolnione zostały teraz, w sytuacji nadpodaży energii, to wzrosłyby zaledwie o kilka procent” – przewiduje.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ceny by spadły - tak samo jak spadły ceny dla przedsiębiorstw. I podatki byłyby mniejsze .....Rostowski mówi stanowcze NIE !

Przedsiębiorca, 2012-08-02 11:11:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE