PARTNER PORTALU
 • BGK

Czeladź będzie miała energooszczędne oświetlenie uliczne

 • Dariusz Ciepiela    31 października 2017 - 09:50
Czeladź będzie miała energooszczędne oświetlenie uliczne
Urząd Miasta w Czeladzi. Na jego ścianach zamontowano instalację fotowoltaiczną.

Podpisałem umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie wymiany ulicznego oświetlenia z tradycyjnego energochłonnego, najczęściej żarowego, na bardzo oszczędne ledowe - poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.
Całe zadanie wymiany źródeł światła w ok. 1,5 tys miejskich lampach oświetleniowych będzie kosztowało prawie 2,1 mln zł, z tego ponad 1,75 mln zł będzie pochodziło z unijnej dotacji.

- Jesteśmy już po przetargu i wkrótce wyłoniona firma przystąpi do wymiany oświetlenia. Mam nadzieję, że oświetlenie ledowe będzie nie tylko tańsze w eksploatacji, ale także lepiej oświetli nasze ulice, parki i osiedla - dodaje Zbigniew Szaleniec. 

To niejedyne prooszczędnościowe działanie władz Czeladzi. Kilka dni temu oddano po remoncie budynek Urzędu Miasta, na ścianach którego zamontowano instalację fotowoltaiczną. 

Czytaj więcej: Nowy Urząd Miasta w Czeladzi z instalacją fotowoltaiczną

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Biznez, 2017-11-01 22:06:45

  Nie wie ktoś które ulice będą objęte wymiana?
 • Jurek, 2017-11-01 18:15:54

  No może coś to zmieni w tej gminie bo w 2016 roku przepłacali za moce umowne ok 51 % a zawyżone zużycie energii elektrycznej dotyczyło 88,66 MWh. To i tak mało w porównaniu z gminami , które dokonują zakupów grupowych na Górnym Śląsku. Mistrzem niegospodarności jest niedościgniona gmina Sosnowiec , ...w której zawyżone , ponadnormatywne zużycie energii to 2,13 GWh . "Rachunki za oświetlenie drogowe"  rozwiń
 • Weloreks, 2017-10-31 16:25:47

  Jedni włodarze dają radę coś poźytecznego zrobić a inni jie