PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa: Radni SLD chcą darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci

  • PAP/JS    26 kwietnia 2017 - 19:20
Częstochowa: Radni SLD chcą darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci
Działacze SLD zachęcają częstochowian, by przesiadali się z prywatnych samochodów do komunikacji miejskiej (fot. wikipedia)

Częstochowscy radni SLD chcą, by dzieci w tym mieście mogły jeździć autobusami i tramwajami za darmo. Dzięki temu zmniejszą się korki i zyska środowisko, a rodzice zaoszczędzą na biletach okresowych - przekonują.
Klub radnych Sojuszu przedstawił w środę (26 kwietnia) projekt nazwany "Jazda za free - czyli darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży w Częstochowie". Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta miasta. Według ich pomysłu od nowego roku szkolnego komunikacją miejską MPK w Częstochowie mogłyby za darmo jeździć osoby do 15. roku życia.

"Dzięki takiemu udogodnieniu, naszym zdaniem, znacząco wzrośnie zainteresowanie korzystaniem z komunikacji miejskiej, a co za tym idzie, w godzinach szczytu wpłynie to na spadek liczby pojazdów prywatnych na ulicach, którymi często rodzice odwożą swoje pociechy do i ze szkoły" - przekonują lokalni politycy SLD.

Według nich przyniesie to wiele korzyści - zmniejszą się korki w godzinach szczytu, zyska środowisko, a rodzice nie będą musieli ponosić kosztów zakupu biletów okresowych dla swoich dzieci. To wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Działacze SLD zachęcają częstochowian, by przesiadali się z prywatnych samochodów do komunikacji miejskiej. Uważają, że dzięki ich pomysłowi, mieszkańcy od najmłodszych lat będą przyzwyczajali się do korzystania z transportu zbiorowego.

Rozwiązanie zaproponowane przez radnych może wprowadzić prezydent Krzysztof Matyjaszczyk - który też jest członkiem SLD - wydając stosowne zarządzenie w obecnym prawie regulującym kwestie odpłatności dzieci i młodzieży za przejazdy środkami komunikacji miejskiej.

Lokalne władze przed podjęciem decyzji mają przeanalizować wniosek. Chodzi o to, by na zmianie skorzystali mieszkańcy, a równocześnie nie nadwerężała one możliwości budżetowych miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.