PARTNER PORTALU
  • BGK

Cztery firmy chętne na dokończenie spalarni w Szczecinie

  • Wnp.pl    30 sierpnia 2016 - 20:24
Cztery firmy chętne na dokończenie spalarni w Szczecinie

Spalarnia w Szczecinie miała zacząć pracować pod koniec 2016 r. Fot. bad

Cztery firmy przystąpiły do negocjacji ws. dokończenia budowy spalarni odpadów komunalnych w Szczecinie. Wznowienie realizacji inwestycji jest planowane na październik.
Tak wynika z informacji, które portalowi wnp.pl przekazał Wojciech Jachim, specjalista ds. komunikacji w komunalnej spółce Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, która odpowiada za inwestycję.

Jak podał Jachim, 31 sierpnia ma zakończyć się ustalanie wartości prac wykonanych przez Mostostal Warszawa - poprzedniego generalnego wykonawcę spalarni. Dodał, że dokumentację w tej sprawie - zgodnie z FIDIC - przygotowuje inżynier kontraktu.

Czytaj też: Szczecińska spalarnia mniej ekologiczna, niż konkurencja, już na starcie

Nowy wykonawca zostanie wybrany w trybie negocjacji bez ogłoszenia. ZUO jest już po pierwszej turze negocjacji.

- Z dziewięciu firm, które wstępnie wyraziły zainteresowanie dokończeniem budowy, ostatecznie do negocjacji przystąpiły cztery: Enevis, Rafako, Termomeccanica Ecologia oraz TIRU - poinformował Jachim.

Wcześniej wśród zainteresowanych podmiotów znajdowały się też: Budimex, CNIM, Doosan Lentjes, Porr Polska Infrastructure oraz Warbud.

Jachim podał, że obecnie ZUO przygotowuje specyfikację, na podstawie której firmy przygotują oferty. Najlepsza ma zostać wybrana wg kryteriów ceny (80 proc.) oraz czasu realizacji (20 proc.).

- Planujemy, że procedura wyboru nowego wykonawcy zakończy się we wrześniu, a w październiku budowa ruszy na nowo - poinformował Jachim.

W ubiegłym tygodniu szczeciński magistrat informował, że Ministerstwo Środowiska zgodziło się na wydłużenie terminu oddania spalarni do użytku do grudnia 2017 r.

Oznacza to, że dofinansowanie inwestycji nie jest obecnie zagrożone. Budowa spalarni w Szczecinie otrzymała unijną dotację w kwocie 279 mln zł.

Cały artykuł w Wnp.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: