PARTNER PORTALU
  • BGK

Czujniki czadu w mieszkaniach komunalnych

  • GK/szczecin.pl    31 października 2011 - 17:58
Czujniki czadu w mieszkaniach komunalnych

W mieszkaniach należących do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie instalowane są czujniki czadu.
Zakup i montaż ponad 180-ciu urządzeń wykrywających śmiercionośny, bezwonny gaz – tlenek węgla, jest finansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Detektory tlenku węgla zostaną zakupione i zamontowane dzięki umowie jaką Szczecin podpisał z PZU SA i PZU Życie SA. W ramach umowy ubezpieczyciele przeznaczą na ten cel z funduszu prewencyjnego 20 tys. zł

W zeszłym roku zamontowano już pierwsze 180 czujników, również zakupionych dzięki pomocy PZU. Rozpoczyna się instalowanie kolejnej partii czujników. Koszt urządzenia wraz z montażem i instruktarzem to ok. 100 zł.

W prawie 90 proc. lokali należących do ZBiLK są urządzenia, które mogą wytwarzać tlenek węgla – piece kaflowe, kuchenki gazowe czy piecyki łazienkowe. Nie we wszystkich można jednak zamontować czujniki.

Urządzenia te są w pierwszej kolejności instalowane w mieszkaniach ludzi starszych, niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Czujniki uruchamiają się, gdy tylko wykryją minimalne, jeszcze nieszkodliwe dla człowieka stężenie tlenku węgla.

Czujniki czadu zakupione z funduszu PZU montuje również Szczecińskie Centrum Renowacyjne. W tym roku zamontuje kolejne 70 takich urządzeń.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.