PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy będzie kąpielisko w Konstancinie-Jeziornie?

  • www.Konstancin24.eu    21 sierpnia 2012 - 11:49
Czy będzie kąpielisko w Konstancinie-Jeziornie?

W Konstancinie-Jeziornie nie ma ani jednego strzeżonego kąpieliska. Takie miejsce z pewnością stałoby się jedną z atrakcji turystycznych uzdrowiska.
Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna jest kilka miejsc, które w czasie letnich upałów przyciągają plażowiczów i amatorów kąpieli. Mieszkańcy szukają ochłody m.in. w jeziorze Goździe, w tzw. gliniankach oraz w innych stawach, znajdujących się w gminie. Jednak najpopularniejsze miejsca do letniego wypoczynku, także wśród przyjezdnych, to dzikie plaże nad Wisłą.

Czytaj też: Zakaz kąpieli w Konstancinie-Jeziornie

W gminie ani w całym powiecie piaseczyńskim nie ma żadnego strzeżonego kąpieliska. Najbliższe znajdują się w powiecie Otwockim oraz nad Zalewem Zegrzyńskim. Niestety większość miejsc, w których mimo zakazów oraz apeli kąpią się mieszkańcy, nie jest zbyt bezpieczna. W tym roku na terenie gminy utonęły już trzy osoby, z których dwie utopiły się w Wiśle.

 Być może nie doszłoby do tych tragedii, gdyby w Konstancinie-Jeziornie było choć jedno sezonowe kąpielisko, na którym nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwaliby ratownicy. Takie miejsce z pewnością cieszyłoby się popularnością wśród mieszkańców. Mogłoby również stać się jedną z atrakcji turystycznych uzdrowiska.

Zgodnie z przepisami decyzję o powstaniu kąpieliska może podjąć tylko rada miejska, uzgadniając ją z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska oraz inspektorem sanitarnym. Burmistrz Kazimierz Jańczuk uważa, że w przyszłości gminne kąpielisko mogłoby powstać nad Jeziorką niedaleko remontowanej Hugonówki.

Samorząd chce wokół willi urządzić tereny rekreacyjne do czynnego wypoczynku. Jeśli pozwoliłyby na to fundusze, nad rzeką mogłaby powstać także plaża z odpowiednim wyposażeniem oraz z ratownikami.

Trudno jednak powiedzieć czy woda w Jeziorce jest dostatecznie czysta, żeby bez przeszkód się w niej kąpać. Kąpielisko musiałby dopuścić do użytku sanepid, który wcześniej zbadałby wodę.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.