PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy ceny w przetargu śmieciowym w warszawskie były zaniżone?

  • Przegląd Prasy/Puls Biznesu    7 stycznia 2014 - 17:58
Czy ceny w przetargu śmieciowym w warszawskie były zaniżone?

Do KIO dotarła opinia biegłego, który miał stwierdzić, czy ceny w ofertach złożonych przez firmy Lekaro i MPO w przetargu na odbiór warszawskich śmieci były zaniżone. Po zapoznaniu się z opinią, KIO wznowi rozprawę.
Jak informuje "Puls Biznesu" Małgorzata Stręciwilk, rzeczniczka KIO do Izby dotarła opinia biegłego, który miał zbadać, czy ceny w ofertach firm Lekaro i MPO na odbiór i zagospodarowanie warszawskich odpadów komunalnych były rażąco niskie. Z opinią zapoznaje się skład orzekający. Opinia będzie przekazana uczestnikom postępowania i wówczas zostanie wyznaczony najszybszy możliwy termin rozprawy.

Według rzeczniczki będzie to kwestia dni - w najbliższy piątek lub na początku następnego tygodnia rozprawa mogłaby być kontynuowana.

Czytaj też:  Śmieci w Warszawie na nowych zasadach

Na wznowieniu rozprawy najbardziej zależy dwóm przegranym firmom: Byś i Remondis, które walczą o zmianę wyniku przetargu i przejęcie obsługi obszarów, które przypadły MPO i Lekaro - podaje "PB".

Na razie KIO nie ujawnia treści opinii. Na jednej z październikowych rozpraw zapadła decyzja o powołaniu biegłych. Wówczas przedstawiciele miasta stołecznego (zamawiającego w przetargu) złożyli wniosek o  wyłączenie składu orzekającego jako stronniczego. Jako, że w składzie zasiadał prezes KIO, wniosek trafił na biurko premiera. Miasto z wniosku się wycofało, ale później złożyło go ponownie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • BYŚcie się nie zdziwili, 2014-01-07 18:37:19

    Czy tym biegłym nie jest profesor Zdzisław Krasiński - ekspert od cen i chrupiących bułeczek?