Czyje pociągi spóźniają się najczęściej, a czyje są na czas?

• Coraz więcej pociągów przyjeżdża na czas – wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego (UTK).
• Większość opóźnień nie przekracza pięciu minut.  
• Najsłabiej z punktualnością radzi sobie PKP Intercity.
Czyje pociągi spóźniają się najczęściej, a czyje są na czas?
Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej miały w czwartym kwartale ubiegłego roku punktualność na poziomie 99,59 procent. (Fot. www.pasazer.utk.gov.pl).

Urząd Transportu Kolejowego przedstawił dane dotyczące przewoźników kolejowych w czwartym kwartale ubiegłego roku. Bezdyskusyjnym liderem tego zestawienia okazała się być należąca do mazowieckich samorządów Warszawska Kolej Dojazdowa.

Jej pociągi osiągnęły punktualność na poziomie 99,59 proc. i był to najlepszy wynik osiągnięty przez tego przewoźnika w całym ubiegłym roku. Niewiele gorzej wypadły: trójmiejska SKM-ka (98,99 proc.) i kursująca na wyspie Uznam UBB GMBH (98,75 proc.).

Na kolejnych miejscach w zestawieniu UTK znalazły się: Koleje Małopolskie (97,86 proc.), Łódzka Kolej Aglomeracyjna (96,13 proc.), Szybka Kolej Miejska w Warszawie (95,19 proc.), Przewozy Regionalne (91,91 proc.), Koleje Wielkopolskie (90,94 proc.), prywatna spółka Arriva (89,5 proc.), Koleje Dolnośląskie (88,85 proc.), Koleje Śląskie (88,3 proc.), Koleje Mazowieckie (88,02).

Stawkę zamyka PKP Intercity z punktualnością na poziomie 79,45 proc. (choć jednocześnie to właśnie ta spółka odnotowuje największe wzrosty jeśli idzie o liczbę przewożonych pasażerów).

Jak informuje UTK, w czwartym kwartale ubiegłego roku średnia punktualność kolejowych przewozów pasażerskich kształtowała się na poziomie 91,92 procent, co oznacza poprawę w stosunku do poprzedniego kwartału, kiedy wynosiła 89,94 procent.

Średni czas opóźnień pociągów w chwili przybycia do celu (wraz z opóźnieniami do 5 minut) wyniósł 8 minut i 17 sekund. Większość spóźnionych pociągów (64,7 proc.) stanowiły te, których opóźnienie nie przekroczyło pięciu minut, natomiast te opóźnione w momencie przybycia od 5 do 60 minut stanowiły 33,9 procent wszystkich opóźnionych składów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tylko nikt nie wspomina iż to właśnie INTERCITY powoduje często opóźnienia w innych spółkach. Jak klocki domino, jedno opóźnienie powoduje powstanie innego (szczególnie na liniach jednotorowych)

a, 2016-03-14 20:44:00 odpowiedz

No tak, ja jezdze głównie pociągami Przewozów Regionalnych ktore faktycznie jezdzą na czas, za to InterCity jest mega słabe!

Rakieta, 2016-03-08 16:02:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE