PARTNER PORTALU
  • BGK

Dalkia zbuduje 20 instalacji kogeneracji gazowej

  • wnp.pl    22 marca 2012 - 08:53
Dalkia zbuduje 20 instalacji kogeneracji gazowej

W najbliższych 3-4 latach Dalkia Polska może zbudować nawet 20 instalacji kogeneracji, wykorzystujących gaz ziemny i biomasę - mówi Pascal Bonne, prezes Dalkii Polska.
- Planujemy budowę niewielkich instalacji kogeneracji gazowej. Rozpoczęliśmy już realizację pierwszych tego typu obiektów. Jesteśmy w trakcie uruchamiania małej instalacji kogeneracji gazowej we Wrześni. Trwa przetarg na budowę instalacji w Jarocinie. Rozwijamy także kilka innych projektów kogeneracji gazowej lub biomasowej. To są instalacje o małej mocy, kilku MW, które są zaprojektowane dla sieci ciepłowniczych w miastach średniej wielkości. Planujemy także inne projekty, gdzie chcemy budować jednostki o mocy ok. 20-25 MW. Praktycznie i długofalowo planujemy kogenerację na każdej naszej średniej wielkości sieci ciepłowniczej - mówi Pascal Bonne, prezes Dalkii Polska.

Jak zapowiada, łącznie będzie to ok. 20 projektów, które mogą być zrealizowane w najbliższych 3-4 latach. Dalkia będzie realizowała te projekty, jeśli możliwe będzie ich podłączenia do sieci elektroenergetycznych i gazowych, a także jeśli będą jasne i przewidywalne długofalowo ramy prawne, mające znaczący wpływ na rentowność inwestycji.

- Przeprowadziliśmy analizę wszystkich spółek wchodzących w skład grupy Dalkia w Polsce obejmujących łącznie 55 instalacji. W pierwszej kolejności chcemy zrealizować cztery projekty, w których budowa małych źródeł jest najbardziej opłacalna. Powstała już instalacja we Wrześni, zaczynamy projekt w Jarocinie i analizujemy wykonalność w Tarnowskich Górach - informuje Frederic Faroche, członek zarządu ds. technicznych i eksploatacji Dalkii Polska.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.