PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowa komunikacja dla kibiców w stolicy

  • PAP    30 maja 2012 - 19:32
Darmowa komunikacja dla kibiców w stolicy

Podczas Euro 2012 ZTM i przewoźnicy kolejowi będą wzajemnie honorować bilety na trasie z lotniska do Warszawy Wschodniej; kibice z biletem na mecz będą jeździć za darmo; prawo do darmowych przejazdów mają też akredytowani dziennikarze.
Od 1 czerwca do 2 lipca na odcinku z lotniska Chopina do stacji Warszawa Wschodnia bilety ZTM (jednorazowe i czasowe) będą ważne w pociągach Kolei Mazowieckich (KM) obsługujących lotnisko. Na tej samej trasie bilety KM będą ważne w pociągach SKM (tylko linie S2 i S3).

Bilety ZTM w pociągach SKM należy skasować lub aktywować w kasowniku. W pociągach KM bilet ZTM należy aktywować lub skasować u kierownika pociągu. Ważnych biletów KM w pociągach SKM nie trzeba kasować.

Od 4 czerwca do 2 lipca pasażerowie z biletami ZTM (oprócz jednorazowych) będą mogli podróżować pociągami Intercity (IC) na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska. Z pociągów Przewozów Regionalnych (PR) posiadacze biletów ZTM będą mogli korzystać na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

Przed rozpoczęciem podróży pociągiem IC lub PR bilet ZTM musi zostać skasowany lub aktywowany.

Od 4 czerwca do 2 lipca wszystkie bilety Intercity i PR będą ważne w pociągach SKM (wszystkie linie - S1, S2, S3 i S9), ale tylko w obszarze 1 strefy biletowej ZTM.

Od 1 czerwca (bezterminowo) Bilet Warszawski Przewozów Regionalnych będzie ważny we wszystkich środkach komunikacji miejskiej ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM), ale tylko w obszarze 1 strefy biletowej.

Bilet Warszawski będzie ważny przez 60 minut, w dniu podróży pociągiem Przewozów Regionalnych przed wyjazdem z Warszawy lub po przyjeździe do niej. Warunkiem honorowania biletu jest wpisanie przez pasażera, przed rozpoczęciem przejazdu komunikacją miejską, godziny rozpoczęcia jego ważności.

Bilet kupiony w ofercie Polish Pass będzie honorowany we wszystkich środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM) w 1 i 2 strefie biletowej. Oferta obowiązuje od 6 czerwca do 2 lipca.

Bilet jest ważny w godz. 0.00 - 23.59, w dniu, na który został wykupiony. Polish Pass będzie również ważny w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) w 1 strefie, w pociągach KM - w 1 i 2 strefie oraz w pociągach IC i PR na obszarze ważności biletów ZTM. Bilet jest ważny z dokumentem tożsamości na nim wymienionym.

Posiadacze biletów na ME2012 będą mogli podróżować bezpłatnie wszystkimi środkami komunikacji ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM) w 1 i 2 strefie, a także w pociągach WKD w 1 strefie, w pociągach KM w 1 i 2 strefie oraz w pociągach IC i PR na trasie Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska. Uprawnienie będzie obowiązywało od godz. 0.00 dnia meczowego do godz. 12 dnia następnego.

Uprawnienie będzie obowiązywało tylko na podstawie ważnego biletu na mecz lub oficjalnego dowodu jego rezerwacji.

Wolontariusze i dziennikarze akredytowani przez stołeczny urząd będą mogli podróżować bezpłatnie wszystkim środkami komunikacji ZTM w 1 i 2 strefie, a także w pociągach WKD w 1 strefie, w pociągach KM w 1 i 2 strefie oraz w pociągach IC i PR na trasie Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska. Uprawnienie będzie obowiązywało od 1 czerwca do 4 lipca (w pociągach IC oraz PR od 4 czerwca do 2 lipca).

Osoby akredytowane przez UEFA będą mogły podróżować bezpłatnie wszystkimi środkami komunikacji ZTM w 1 i 2 strefie, a także w pociągach WKD w 1 strefie, w pociągach KM w 1 i 2 strefie oraz w pociągach IC i PR na trasie Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska. Uprawnienie będzie obowiązywało w okresie: 1 maja - 15 lipca (w pociągach IC oraz PR od 4 czerwca do 2 lipca).

Uprawnienie będzie honorowane wyłącznie na podstawie dokumentu akredytacyjnego wydanego przez UEFA, zawierającego piktogram autobusu i tramwaju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.