PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowa komunikacja dla młodzieży w Gdyni i okolicy

  • TK    29 marca 2018 - 11:53
Darmowa komunikacja dla młodzieży w Gdyni i okolicy
Na terenie Gdyni, Sopotu oraz sąsiednich gmin, uczniowie będą mogli korzystać za darmo z komunikacji miejskiej (Fot. UM Gdynia)

Radni Gdyni przegłosowali uchwałę wprowadzającą darmową komunikację miejską dla uczącej się młodzieży. Dotyczy uczniów do 20. roku życia, którzy są zameldowani na terenie Gdyni. Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać wejdą od 1 czerwca. Radni przegłosowali także obniżkę cen biletów jednorazowych.
Rada Miejska Gdyni przegłosowała 28 marca trzy ważne zmiany dotyczące komunikacji.

Pierwsza, to wprowadzenie darmowej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mają mnie niż 20 lat i mieszkają w Gdyni.

Kolejna, to darmowa przejazdy dla dzieci do 7. roku życia, bez względu na miejsce zamieszkania; jedynie na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.

A trzecia, to obniżka ceny biletów jednogodzinnych na wszystkich liniach. Bilety normalne zamiast 4,8 zł będą kosztowały 4,2 zł, a bilety ulgowe potanieją z 2,4 zł do 2,1 zł.

Czytaj także: Gdańsk: PiS i PO zgodne w sprawie darmowej komunikacji dla uczniów

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i jest kontynuujemy naszą politykę prorodzinną. Gdynia jako pierwsza gmina w Polsce wprowadziła w 2008 roku darmowy bilet dla rodzin wielodzietnych. Teraz do darmowych przejazdów upoważnione będą wszystkie dzieci do 20 roku życia zamieszkałe w Gdyni - mówi Beata Szadziul, wiceprzewodnicząca rady miasta. - Funkcjonujemy w sieci związku metropolitalnego, więc uchwałę podjęliśmy wspólnie ze współpracującymi z nami gminami.

Czytaj także: Od 2018 r. bezpłatna komunikacja dla uczniów w Wejherowie, na Śląsku i w Zagłębiu

Uprawnienia do darmowych przejazdów otrzymają zatem także dzieci i młodzież w Sopocie, Rumi, Żukowie, Kosakowie i Szemudzie.

Szacuje się, że wprowadzenie zmian może kosztować Gdynię 5,9 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.