PARTNER PORTALU
  • BGK

Deklaracje śmieciowe przez ePUAP

  • GK    20 maja 2013 - 11:44
Deklaracje śmieciowe przez ePUAP

Zamiast osobiście w urzędzie lub pocztą, złóż deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez ePUAP.
O takiej wygodnej alternatywie dla tradycyjnego sposobu składania pism powinni pamiętać właściciele i zarządcy nieruchomości w gminach, które ustaliły nowe stawki za wywóz śmieci i które udostępniły wersję elektroniczną formularza lub opublikowały go w systemie ePUAP.

Mieszkańcy gmin, które udostępniły na ePUAP elektroniczną wersję deklaracji, mogą to zrobić zdalnie, nie tracąc czasu na wizytę w urzędzie lub na poczcie.

Czytaj też: Jakie kary za brak deklaracji śmieciowych?

Jak informuje Centrum Projektów Informatycznych, po zalogowaniu się do systemu ePUAP i odnalezieniu usługi „Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" (można to zrobić przez zakładkę Zdarzenia życiowe, Alfabetyczną listę spraw lub Inne klasyfikacje - Klasyfikację terytorialną odnajdując usługi danej gminy), czeka na nich elektroniczny formularz.

Trzeba pamiętać, że wniosek musi być podpisany profilem zaufanym (czyli bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach e-administracji) posiadającym dodatkowe zabezpieczenie w postaci uwierzytelnienia przez sms lub e-mail.

- Dla tych osób, które jeszcze nie posiadają profilu zaufanego - nic straconego. Mając konto na ePUAP wystarczy złożyć wniosek o profil zaufany i odwiedzić jednorazowo dowolny urząd, który prowadzi punkt potwierdzający (m.in. jednostki ZUS, urzędy skarbowe, urzędy wojewódzkie) - tłumaczy Igor Bednarski, kierownik projektu ePUAP2 w Centrum Projektów Informatycznych.

Tutaj można sprawdzić czy dany urząd udostępnia usługę „Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" poprzez ePUAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.