PARTNER PORTALU
  • BGK

Deratyzacja w Toruniu prawie stuprocentowa

  • GK    12 listopada 2012 - 12:56
Deratyzacja w Toruniu prawie stuprocentowa

Przez cały październik dzielnicowi straży miejskiej kontrolowali posesje usytuowane na terenie Torunia pod kątem deratyzacji. Strażnicy sprawdzili prawie dwa tysiące posesji.
15 właścicieli zostało ukaranych mandatami za brak właściwych działań w celu wytępienia groźnych gryzoni.

Jak informuje toruński magistrat, od 1 do 31 października 2011 r. właściciele i administratorzy posesji mają obowiązek przeprowadzić deratyzację swych nieruchomości. Muszą to zrobić bez względu na to, czy szczury były zauważane na terenie określonej posesji, czy tez nie.

Działania deratyzacyjne muszą odbyć się w dwóch etapach. W pierwszym etapie od początku października należy w miejscach zagrożonych obecnością gryzoni wyłożyć liczne, ale w niewielkiej ilości trutki przeciw gryzoniom. W miejscach, w których trutka może być zagrożeniem dla ludzi lub zwierząt, należy wyłożyć ją w specjalnych stacjach. Miejsca wyłożenia trucizny muszą być oznakowane.

W drugim etapie akcji w przypadku stwierdzenia pobierania trutki należy jej ilość uzupełniać. Po zakończeniu zabiegu należy posprzątać padłe gryzonie. Należy to zrobić w ochronnych rękawicach, unikając bezpośredniego kontaktu z otrutymi zwierzętami. 31 października 2009 r. trutkę należy usunąć.

Przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji, która odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią, nie zwalnia z obowiązku bieżącej walki z tymi gryzoniami.

- Strażnicy miejscy przez cały miesiąc sprawdzali, czy właściciele i administratorzy nieruchomości wypełniają zalecenia. Dotarli łącznie do ponad 1,9 tysiąca posesji. W wyniku przeprowadzonych kontroli za brak wyłożonej trutki na szczury funkcjonariusze pouczyli 14 osób, natomiast 15 właścicieli posesji zostało ukaranych mandatami karnymi. W pozostałych przypadkach strażnicy nie stwierdzili żadnych uchybień - mówi rzecznik prasowy toruńskiej Straży Miejskiej, Jarosław Paralusz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.