PARTNER PORTALU
  • BGK

Dla ATF dobra współpraca z samorządami to podstawa sukcesu

  • Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę ATF Sp. z o. o. sp. k.    30 listopada 2017 - 11:22

Rodzinna firma z siedzibą w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) w branży gospodarki odpadami działa już 20 lat. Ostatnie miesiące przynoszą dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, które uzyskało status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla swojej najnowszej inwestycji i z powodzeniem bierze udział w kolejnych przetargach.
Samorządy i przedsiębiorcy potrzebują siebie nawzajem. Samorząd sprawując codzienną pieczę nad żywotnymi interesami społeczności, do skutecznego i profesjonalnego działania wymaga solidnych partnerów, wyspecjalizowanych w konkretnych obszarach. Przedsiębiorcy współpracując z samorządami mają szansę na realizację dużych projektów, służących realizacji zbiorowych potrzeb.

Zadania związane z gospodarką odpadami należą do kluczowych wyzwań samorządów. Wspólna perspektywa samorządu i firm odpadowych związana jest z jednolitym klientem końcowym - mieszkańcem.

ATF stawia na współpracę z samorządami i bycie blisko mieszkańców na każdym etapie świadczonych usług, aktywnie uczestnicząc także w życiu lokalnych społeczności, wspierając organizację wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i sportowych.

Patriotyzm gospodarczy - to się opłaca wszystkim

Z najnowszych badań wynika, że Polacy coraz częściej kierują się w swych wyborach konsumenckich patriotyzmem gospodarczym. Zamiast produktów i rozwiązań globalnych koncernów wolą wybierać polskie artykuły i usługi. Popularność aplikacji Pola, podpowiadającej przy użyciu smartfona, czy i w jakim stopniu producent związany jest z Polską, czy zapoczątkowane w ubiegłym roku w Rzeszowie wydarzenie gospodarcze Kongres 590, symbolicznie podkreślają narastający trend.

Sondaż przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2017 roku jednoznacznie pokazuje, że patriotyzm gospodarczy odgrywa coraz większą rolę w decyzjach konsumentów. Od pewnego czasu Polacy zaczęli przywiązywać większą wagę do kwestii, czy firma, która ich obsługuje, należy do polskich właścicieli, czy płaci podatki w Polsce, czy zatrudnia polskich pracowników. Dzisiaj klienci często są wręcz pewni wyższej jakości produktów i usług oferowanych przez polskie firmy.

ATF jest jednym z wielu polskich podmiotów gospodarczych, które z satysfakcją odnotowują tę pozytywną zmianę preferencji konsumenckich i nastawienia instytucji państwowych i samorządowych.

Silny samorząd gospodarczy? Jesteśmy za!

ATF należy do Związku Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami, a członek zarządu spółki, Arkadiusz Fiuk, zasiada w Radzie Programowej tej organizacji. Z kolei ZPGO jest członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który od lat aktywnie działa na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, nie unikając trudnych tematów.

- Aktywnie bierzemy udział w dyskusji o rozwoju naszej branży i wyzwaniach, które stoją przed Polską w zakresie gospodarki odpadami. Uczestniczymy w konferencjach, kongresach i debatach, rozmawiamy z urzędnikami, wsłuchujemy się w pomysły polityków - mówi Arkadiusz Fiuk - jesteśmy wszędzie tam, gdzie kształtowana jest przyszłość naszej branży, odwiedzając Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, Forum Ekonomiczne w Krynicy, czy Kongres 590 w Rzeszowie. Podczas tegorocznej edycji rzeszowskiego kongresu wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawił pomysł powszechnego silnego samorządu gospodarczego, który miałby pomagać polskim przedsiębiorcom w przebijaniu się na rynki zagraniczne. To ciekawa koncepcja, warta dalszej dyskusji - dodaje.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.